28 stycznia br. w nowo otwartej hali widowiskowo-sportowej w Nysie odbędzie się finał wojewódzki turnieju o Puchar Prezesa PZPN dla zawodników w kategoriach U-11 i U-12. Nagrodą dla dwóch zwycięskich drużyn będzie udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w lutym w Warszawie!

 

Turniej jest nowym projektem realizowanym przez PZPN skierowanym do najmłodszych piłkarzy. Jak tłumaczy Łukasz Wachowski, Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN: – Chcemy aktywizować dzieci i kluby piłkarskie w okresie, który do tej pory – z uwagi na panujące w Polsce warunki pogodowe – uchodził za tak zwany „martwy”. My jednak dostrzegamy w tym olbrzymi potencjał. Dzieci zamiast siedzieć na przykład przed telewizorem, czy komputerem, spędzą czas w fajnej atmosferze, w ruchu, z piłkami. Od zawsze było tak, że po zakończeniu rozgrywek na trawie drużyny przenosiły się na hale sportowe, kontynuując tam niejako procesy szkoleniowe i treningowe. W halach odbywało się również współzawodnictwo, czyli rozgrywki piłkarskie. W piłkę nożną gramy również zimą.

Organizatorem finału wojewódzkiego turnieju jest Opolski Związek Piłki Nożnej, który w eliminacjach wyłonił po cztery zespoły, które powalczą o wyjazd do stolicy.

Turniej rozpocznie się w niedzielę (28 stycznia) o godz. 10.00 rywalizacją w kategorii U-11. Odbywać się będzie systemem „każdy z każdym” z czasem gry 2×10 min.

Jako pierwsi do walki staną zawodnicy z: KS FORTUNA GŁOGÓWEK, KS POLONIA NYSA, KS MASTERS BRZEG oraz KS KRASIEJÓW.

Po nich na parkiet wybiegną zawodnicy w kategorii U-12, reprezentujący kluby: KS FORTUNA GŁOGÓWEK, SKS PIAST STRZELCE OPOLSKIE, UKS FOOTBALL ACADEMY OPOLE oraz KS MASTERS BRZEG.

 

Finał Wojewódzki Turnieju o Puchar Prezesa PZPN U-11 i U-12
Data: 28 stycznia 2018 r.
Godzina: 10.00 (kat. U-11), 13.30 (U-12)
Hala widowiskowo-sportowa w Nysie, ul. Sudecka 23