Przez najbliższe dwa dni na Stadionie Miejskim w Brzegu toczyć się będzie zacięta rywalizacja o tytuł najlepszych wśród dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo opolskie w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

 

Po eliminacjach gminnych i powiatowych rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkraczają w kolejny etap. Aż 72 najlepsze zespoły staną do walki o tytuł mistrza województwa opolskiego. Poczynaniom młodych zawodniczek i zawodników bacznie przyglądać się będą trenerzy OZPN, którzy poszukiwać będą piłkarskich talentów.

Podczas Finałów Wojewódzkich kategorii U-8 zostaną wyłonione 32 najlepsze drużyny w Polsce, po dwie z każdego regionu – dziewczęca i chłopięca. Dla najmłodszych Turniej kończy się Wielkim Finałem na poziomie wojewódzkim.

Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników – do lat 10 i 12 – pojadą do Warszawy na Finał Ogólnopolski. Będą tam nie tylko reprezentować region, ale przede wszystkim powalczą o awans do Wielkiego Finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie. Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

Uczestników finałów wojewódzkich wspiera Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Dotarliście do etapu, w którym chciały znaleźć się tysiące zawodników z innych drużyn. Nie zapominajcie jednak, że to nie koniec waszej przygody. Trzymam kciuki za wszystkich – bawcie się dobrze, grajcie z uśmiechem i nie zapominajcie o postawie fair play. Najlepszych czekają niezapomniane przeżycia w Warszawie. Czekamy na was!

Pierwsze mecze finału wojewódzkiego XVIII edycji turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczną się o godz. 10.00 na stadionie miejskim w Brzegu zgodnie z harmonogramem:

5 kwietnia – Kategoria U-8 chłopców + U-8 dziewcząt + U-10 dziewcząt
6 kwietnia – Kategoria U-12 chłopców + U-12 dziewcząt + U-10 chłopców