Wyjątkowe odwiedziny miały miejsce dzisiaj w siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W naszym biurze pojawił się przedstawiciel międzynarodowej federacji piłkarskiej Hannu Tihinen. To były reprezentant Finlandii, który w narodowych barwach rozegrał 76 spotkań, w których strzelił 5 goli.

Tihinen przyjechał do Opola na specjalną wizytację prężnie działającego związku regionalnego. W opinii Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale i również europejskiej czy światowej federacji, Opolszczyzna jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w naszym kraju. Hannu Tihinenowi, z ramienia PZPN, towarzyszyli Marcin Dorna – dyrektor sportowy PZPN i Bartłomiej Zalewski – koordynator ds. rozwoju i identyfikacji talentów młodzieżowych.

Pomimo tego że jesteśmy najmniejszym regionem w Polsce pod względem terytorium i liczby ludności to w piłce nożnej zajmujemy w naszym kraju 1 miejsce w zakresie liczby osób uprawiających piłkę nożną w % na 100 tys mieszkańców – mówi sternik naszego związku Tomasz Garbowski – Jesteśmy transparentną organizacją i jako jedyny regionalny Związek mamy wdrożony elektroniczny obieg dokumentów. Ponadto wdrażamy dużo innych, nowych projektów, współpracujemy z wieloma partnerami z Europy – wymienia prezes Garbowski.

Podczas spotkania Andrzej Konwiński i Roman Firlus, czyli nasi trenerzy edukatorzy, opowiedzieli o kursach szkoleniowych dla przyszłych trenerów. Paweł Bzdęga i Filip Sikorski mówili o reprezentacjach OZPN oraz turniejach Bawi Nas Piłka. Natomiast Natalia Różańska przedstawiła najważniejsze inicjatywy medialno-marketingowe.

Bardzo nam miło, że Polski Związek Piłki Nożnej oraz FIFA wybrały nasz związek, żeby go pokazać. Zwłaszcza, że jest to mały związek, ale naprawdę prężnie działający. Bardzo doceniamy fakt, że pan Tihinen nas odwiedził. Rozmawialiśmy o tych najważniejszych projektach, bo o na wszystko na pewno zabrakłoby nam czasu. To, co najbardziej mnie cieszy to to, że mogliśmy wymienić się ogromem doświadczeń – zarówno z naszej strony, jak i ze strony FIFA. Uważam, że takie spotkania powinny mieć miejsce częściej – komentuje zastępca kierownika ds. marketingu i organizacji OZPN Natalia Różańska.

Oprócz samego związku Hannu Tihinen odwiedził również marszałka województwa opolskiego Andrzeja Bułę. Wczoraj pojawił się także w Akademii Odry Opole, a dzisiaj także w wiodących akademiach w regionie – Football Academy i Soccer College Śląsku Łubniany.