Sportini Cup to cykl turniejów organizowany dla zawodników U7-U12, który odbywa się w Krakowie-Skotnikach. 9 i 10 marca rywalizowała w nim kadra OZPN-u rocznika 2006. Chłopcy, którzy pod Wawelem zameldowali się w 18-osobowym składzie, zostali wybrani podczas dwóch ostatnich konsultacji szkoleniowych, z dużej grypy najlepszych zawodników z województwa opolskiego.

Nasza reprezentacja zmagania rozpoczęła dość przeciętnie, jednak z każdym meczem chłopcy coraz lepiej rozumieli się na boisku, a ich poczynania nabierały płynności. Awans do grupy finałowej odbył się bez spektakularnych fajerwerków i i mimo braku odpowiedniej skuteczności nasi chłopcy zameldowali się w nim z 2. pozycji. Świetną postawą wykazała się za to defensywa i bramkarze. Przełożyło się to na pięć meczów drugiego dnia rywalizacji, w których nasi nie stracili żadnej bramki. Zresztą, najlepszym golkiperem całego turnieju został wybrany Oskar Skirzewski, co było tylko potwierdzeniem tego faktu.

– Turniej potraktowaliśmy wybitnie szkoleniowo. Dzięki dwóm intensywnym dniom na boisku, mogliśmy zweryfikować umiejętności indywidualne zawodników oraz ich rozumienie gry. Sprawdzaliśmy również, jakie mogą być ich docelowe pozycje na placu gry. Oczywiście taki wyjazd miał również za zadnie zintegrowanie młodych graczy, którzy na co dzień reprezentują różne kluby. Kadra 2006 z pewnością nie jest jeszcze zamknięta. Niebawem czekają nas kolejne konsultacje. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej i meczów o Puchar Kazimierza Górskiego – podsumowują trenerzy drużyny.

Naszą ekipę poprowadzili Łukasz Wicher i Damian Serwuszok. Peny skład naszej kadry znajdziemy tutaj: https://pilkaopolska.pl/wp-content/plugins/download-attachments/includes/download.php?id=15323 .

Wszystkie wyniki imprezy odnajdziemy na facebook-owej stronie organizatora Sportini Cup 2019: https://www.facebook.com/SportiniCup/.

Przypomnijmy, że sponsorem kadr wojewódzkich OZPN jest firma Bedmet z Opola, której logotypy znajdują się na koszulkach naszych piłkarzy, a która wyposażyła zawodników naszych kadr w kompletny sprzęt i stroje sportowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej części piłkarskiej wiosny!