Turniej o Puchar im. Ireny Półtorak to rozgrywki piłkarskie dziewcząt organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Głównym celem rozgrywek jest selekcja najzdolniejszych zawodniczek w poszczególnych rocznikach oraz wyłonienie wojewódzkiego mistrza Polski w określonej kategorii wiekowej.

W sezonie 2021/2022 w rywalizacji uczestniczą zawodniczki rocznika 2007/2008. Turniej ten przebiega w formie rozgrywek międzyzwiązkowych, w ramach których organizowane są turnieje eliminacyjne. Gospodarzem – organizatorem poszczególnych turniejów jest każdy wojewódzki Związek Piłki Nożnej. W dniach 25-26 września 2021 roku w takiej roli wystąpił Opolski Związek Piłki Nożnej. W pierwszym takim turnieju oprócz naszej kadry dziewcząt U-15, uczestniczyły zespoły Małopolskiego ZPN, Śląskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN.

Bazą noclegową przybyłych na Opolszczyznę zespołów był ośrodek wypoczynkowy Jowisz,  usytuowany w okolicach jeziora turawskiego, a obiektami sportowymi goszczącymi poszczególne reprezentacje województw stały się stadiony Chronstau Chrząstowice i Silesiusa Kotórz Mały. Doskonale przygotowane murawy boisk piłkarskich dostarczyły niezapomnianych emocji sportowych, a śledzący zmagania piłkarskie kibice mieli okazję doświadczyć i zaobserwować wysoki poziom sportowy w wykonaniu zespołów uczestniczących w rozgrywkach rywalizujących na Opolszczyźnie drużyn.

W tym gronie reprezentacja Opolskiego ZPN zaprezentowała swoje umiejętności, które w konsekwencji nie pozwoliły na osiągnięcie satysfakcjonującego rezultatu. Nabyte doświadczenie przez piłkarki reprezentujące województwo opolskie niewątpliwie będzie procentować na dalszych etapach turnieju. W dniach 22-24 października br. gospodarzem drugiego turnieju eliminacyjnego będzie Małopolski Związek Piłki Nożnej.

W opinii kierownictwa i sztabu trenerskiego goszczących na terenie naszego województwa kadr dziewcząt, poziom organizacyjny turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, zarówno baza pobytowa i przede wszystkim obiekty sportowe sprostały randze organizowanej akcji piłkarskiej.

Trenerzy kadry OZPN – Adrian Matuszczyk i Sebastian Drozd – występ swoich podopiecznych ocenili realnie, biorąc pod uwagę możliwości piłkarskie naszego regionu w oparciu o potencjał ilościowy i organizacyjny zespołów klubowych rywalizujących na terenie Opolszczyzny. Jednocześnie trenerzy podkreślili bardzo wielkie zaangażowanie, wolę walki i determinację zawodniczek w każdym kolejnym meczu międzyzwiązkowym.

Zdjęcia z imprezy: https://www.facebook.com/search/top?q=opolska%20pi%C5%82ka%20kobieca.

Przygotował Adrian Matuszczyk