To już drugi sezon Bank Spółdzielczy w Leśnicy 4 ligi opolskiej, w którym wraz z uczestnikami rozgrywek tworzymy wspólnie ligowy Magazyn. Jego zasada polega na zarejestrowaniu przez klub swojego domowego meczu oraz zamieszczeniu go na związkowym serwerze. Później materiał jest obrabiany, czego efektem jest przegląd wszystkich goli danej kolejki gier.

Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki wsparciu wymienionego na samym początku, tytularnego sponsora rozgrywek. – To właśnie Bank Spółdzielczy w Leśnicy przeznaczył środki na kamery do nagrywania spotkań. Chcieliśmy w ten sposób nie tylko podnieść wartość naszego produktu numer jeden, jakim jest 4 liga opolska, ale także sprawić frajdę kibicom, bo cóż jest dla tego ostatniego piękniejsze niż oglądanie strzelanych bramek. Ze sprzętu kluby mogą korzystać w dowolnym wymiarze i wykorzystywać go także celach szkoleniowych, nie tylko pierwszej drużyny – wyjaśnia rzecznik OZPN-u, Tomasz Wąsiak.

Z klubami podpisana została odpowiednia klauzula regulująca zasady, to jest terminy składowania materiałów z meczów oraz precyzująca techniczne strony zapisów dla potrzeb Magazynu. Zarząd OZPN w celu usprawnienia i podniesienia jakości rejestracji zawodów, podjął także uchwałę o przekazaniu dla każdego czwartoligowca kwoty tysiąca złotych, tytułem wsparcia projektu. – Są to środki na cały sezon, czyli średnio ok. 50 złotych na jeden mecz. Nie są to wielkie pieniądze i nie wiemy, czy odpowiednio zmotywują, ponieważ niektóre kluby z tego zadania wywiązują się do tej pory i tak bardzo dobrze. Dla Związku jest to jednak znacząca kwota ze względu na poszerzoną liczbę uczestników w tym sezonie. Z Magazynu jednak nie zrezygnujemy i chcemy żeby jakościowo prezentował się jak najlepiej – dodaje Wąsiak.

Magazyn z bramkami ostatniej serii gier ukazuje się z reguły w każdy czwartek na związkowym kanale serwisu YouTube i dystrybuowany jest na naszej facebookowej stronie. Każdy klub uczestniczący w rozgrywkach opolskiej 4 ligi środki otrzyma na podstawie wystawionej dla OZPN-u noty księgowej. Wiadomość została wysłana klubom za pomocą poczty elektronicznej, a wypłata nastąpi niezwłocznie po wypełnieniu i odesłaniu nam tego dokumentu. Warto dodać, że najpiękniejsze trafienia z BS 4 ligi biorą udział w wyborze gola roku, zabawy która na naszych łamach cieszy się ogromnym powodzeniem.