Tegoroczny wojewódzki finał Pucharu Polski będzie pod każdym względem wyjątkowy. Opolski Związek Piłki Nożnej, który jest nie tylko „księgowym” regionalnych rozgrywek, zajął się całą organizacją imprezy.

Na miejsce ostatniego meczu pucharowego w tym sezonie wybrany został funkcjonalny i spełniający wszelkie standardy kameralny Stadion Miejski w Kluczborku. Ten sam, na którym swoje mecze mistrzowskie rozgrywa miejscowy MKS.

Pora zawodów także nie jest przypadkowa. Nic tak nie uatrakcyjnia futbolowego widowiska jak rozpalone do białości jupitery. Kluczborski obiekt jako jedyny na Opolszczyźnie posiada światła, przy których odbywać się mogą nawet zawody Champions League.

Wejście na spotkanie będzie bezpłatne. OZPN robi wszystko, żeby w najbliższą środę, wszyscy obecni na trybunach dali się wciągnąć w atmosferę wielkiego piłkarskiego święta. Każdy kibic nie musi obawiać się także o kateringowe zaplecze, które oferować będzie „to i owo” na bardzo przyzwoitym poziomie. W trakcie meczu nie zbraknie również atrakcji dla publiczności. Tu po szczegóły odsyłamy na facebook-ową stronę Związku.

I w końcu główni aktorzy finałowego spektaklu. Rewelacyjnie spisujący się na pucharowym szlaku LZS Gronowice z ligi okręgowej oraz cały czas walczący o awans do 2 ligi Ruch Zdzieszowice. Dla rangi zawodów los nie mógł być bardziej przyjazny. Gronowice to przecież jedna z piłkarskich kolebek powiatu kluczborskiego i lokalny patriotyzm nie pozostanie bez wpływu na stadionową frekwencję. O fanów „Zdzichów” martwić się nie należy. Kibice tego klubu są z drużyną zawsze tam, gdzie potrzebuje ona ich wsparcia.

Związek zadbał także o obsługę medialną całego wydarzenia. Dziennikarze oraz fotoreporterzy, którzy uwieczniać będą te historyczne dla opolskiej piłki chwile, na swoje miejsce pracy udadzą się specjalnym wejściem, tym samym, które przyjmuje sportowe redakcje relacjnujące ligowe spotkania MKS-u.

Już dziś pewnym jest, że w stu procentach zagospodarowany został cały sektor VIP trybuny krytej. Galaktyczne hasło „Łączy nas piłka” ma absolutnie w Kluczborku obowiązywać, dlatego oprócz sportowych emocji, życzymy wszystkim pożytecznych doświadczeń, choćby poprzez wymianę zdań w tak zwanych kuluarach.

A na boisku? Nie zamierzamy oceniać szans i faworyzować którejkolwiek z drużyn. Faktem jest, że dzielą je dwie klasy rozgrywkowe, lecz obie ekipy w tym roku spisują się znakomicie i dzierżą fotele wiceliderów w swoich tabelach. Puchary rządzą się jednak swoimi prawami, dlatego warto odwiedzić tego dnia Sportową w Kluczborku. Niech wygra lepszy!

Finał Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego: LZS Gronowice – Ruch Zdzieszowice, 24 maja, godz. 20.00, Stadion Miejski w Kluczborku, sędziuje Arkadiusz Przystał z Nysy.

Zdjęcie: Zespół z Gronowic w półfinale wyeliminował Polonię Głubczyce z BS 4 ligi opolskiej.

fot. Sławomir Jakubowski / pilkaopolska.pl