Reprezentacje 24 krajów stanęły do rywalizacji na najwyższym poziomie w Minimundialu Skrzata 2018, który odbył się w hali „Okraglak” w Opolu. Emocji na parkiecie i atmosfery panującej na trybunach pozazdrościć mógłby niejeden ekstraklasowy klub!

 

Od samego rana do hali przybywały drużyny wraz ze swoimi kibicami ze wszystkich zakątków województwa opolskiego. Parę dni wcześniej poznaliśmy kraje, które podczas turnieju reprezentowały poszczególne drużyny. Pod czujnym okiem Arkadiusza Wiśniewskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz Tomasza Garbowskiego, Prezesa OZPN, w opolskim Ratuszu, odbyło się losowanie oraz podział na grupy.

Turniej poprzedzony został uroczystością otwarcia, która była wielkim przeżyciem dla młodych piłkarzy. Każda z drużyn zaprezentowała się licznie zgromadzonej publiczności w przemarszu krajów. Oficjalnego otwarcia dokonali wspólnie przedstawiciele współorganizatorów w osobach: Tomasza Garbowskiego, Tomasza Lisińskiego, naczelnika Wydziału Sportu Urzędu Miasta Opola oraz Przemysława Zycha, Dyrektora MOSiR.

Po części oficjalnej przystąpiono do rywalizacji, która toczyła się na trzech boiskach równocześnie. Turniej odbywał się bez klasyfikacji końcowej. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, jak również promocja postaw fair play na boisku i poza nim. Młodzi piłkarze mogli się poczuć jak prawdziwe gwiazdy futbolu, każda akcja nagradzana była brawami, a zdobywane bramki wywoływały istne szaleństwo na trybunach!

Kibice stanęli na wysokości zadania, wspaniale przygotowując się do wspierania swoich drużyn. Doping niósł się po hali od pierwszych do ostatnich minut sportowej rywalizacji. Bębny, trąbki, powiewające flagi, pomalowane twarze i przebrania, to atrybuty prawdziwych kibiców, których nie zabrakło w Okraglaku. Każda z grup kibiców starała się czymś zaskoczyć organizatorów, którzy w konkursie na najlepszych kibiców przygotowali atrakcyjne nagrody.

Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwej dyskusji zdecydowano ostatecznie, że bilety na mecz Polska-Litwa, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie trafią do kibiców Chorwacji (UKS Spiders Krapkowice), zaproszenia do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora otrzymali kibice Polski (MKS GOKiS Praszka), a zaproszenia na zwiedzanie Zamku w Mosznej – kibice Islandii (LKS Jedność Rozmierka). Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymali kibice Nigerii (Football Academy Opole) oraz Portugalii (LZS Łambinowice).

W trakcie przerw pomiędzy poszczególnymi meczami młodzi zawodnicy skorzystać mogli z dodatkowych atrakcji, zabaw, konkurencji sprawnościowych, które zapewniły Terenowiec Integracja, Akademia Przedszkolaka „Tygrysek” oraz Komenda Miejska Policji w Opolu, za co serdecznie dziękujemy!

 

https://www.facebook.com/pg/Opolskizpn/photos/?tab=album&album_id=1841972859199593

 

https://www.facebook.com/pg/Opolskizpn/photos/?tab=album&album_id=1842009279195951

 

https://www.facebook.com/pg/Opolskizpn/photos/?tab=album&album_id=1842043365859209