Tylko jedna z trzech opolskich drużyn awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski w futsalu. Naszym reprezentantem w 1/16 finału będzie Dreman Opole Komprachcice, który wczoraj pewnie pokonał Orła Ząbkowice Śląskie.

Zespół prowadzony przez Hiszpana Toniego Correderę świetnie zaprezentował się w drugiej połowie. Po pierwszej opolanie przegrywali bowiem 1:2. Po przerwie Dreman na parkiecie w Ząbkowicach Śląskich już dominował, aplikując Orłowi aż sześć trafień. Co prawda stracił także jeszcze dwa gole, ale i tak mógł się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

Zdecydowanie mniej szczęścia już w losowaniu miał Wiking Alibaba Opole, czyli zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu województwa opolskiego. To jeśli chodzi o aspekty sportowe, bo marketingowo Wiking z pewnością jest zwycięzcą. W Stegu Arenie opolski zespół zmierzył się z niedawnym mistrzem Polski, jedną z najlepszych ekip krajowego futsalu – Piastem Gliwice. I choć wysoko z gliwiczanami przegrał (2:14), to momentami stawiał wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki.

Do kolejnej rundy nie udało się awansować także pierwszoligowemu Stanleyowi Brzeg. Zespół prowadzony przez Artura Adasika uległ na wyjeździe swojemu ligowemu rywalowi FC 2016 Siemianowice Śląskie 2:3. W meczu ligowym pomiędzy tymi ekipami padł remis 3:3.