15 i 16 lutego, w halach na Woli i Bemowie, odbyły się finały III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategoriach wiekowych U-11 i U-12. W Warszawie Opolszczyznę reprezentowały w tym roku drużyny Victorii Chróścice i Rodła Opole, które triumfowały w eliminacjach wojewódzkich.

Jako pierwsza na parkiet wyszła Victoria, dla której już sam awans stanowił wielką piłkarską przygodę. Drużyna Akademii Piłkarskiej z malutkich Chróścic walczyła bardzo dzielnie, choć zakończyła rywalizację na fazie grupowej. Porażki ze Zniczem Prószków (0:3), Motorem Lublin (0:1) oraz Arconią Szczecin (0:2) ujmy żadnej nie przyniosły.

– Taką drużynę chcemy oglądać, takich zawodników chcemy oklaskiwać. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i doping w każdym meczu. Jesteście częścią tej drużyny – napisał na swojej facebook-owej stronie opolski klub i niech będzie to najlepsze podsumowanie jego występu w Warszawie. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że prezes Boniek swój puchar w kategorii U-11 wręczył drużynie MKS-u Limanovia.

Drugiego dnia po trofeum Zbigniewa Bońka w bój poszedł „czarny koń” i największa sensacja imprezy ubiegłorocznej. Przypomnijmy, że Rodło Opole, bo o nim oczywiście mowa, rok temu wyrzucił w eliminacjach grupowych Jagiellonię Białystok i Legię Warszawa, a w ćwierćfinale poległ z późniejszym wygranym kategorii U-12, Akademią Piłkarska Zagłębia Lubin.

Dobry wynik zobowiązuje. Okazało się, że postawa sprzed roku nie wzięła się z niczego i był to tylko turniejowy fuks. Już pierwszy i do tego bardzo dramatyczny w przebiegu występ Rodła pokazał, że opolanie mogą odegrać w Warszawie znów poważniejszą rolę. W regulaminowym czasie pierwszego starcia grupowego z Pogonią Szczecin padł bezbramkowy remis, ale nasz zespół wygrał wojnę nerwów w rzutach karnych.

Drugi mecz ze Stalą Rzeszów mógł zadowolić każdego wybrednego sympatyka dziecięcej piłki. Po golach Maćka Kłoski i Kacpra Ciemnego nasz reprezentant pokonał Stal Rzeszów 2:1. Upragniony punkt w starciu z Drukarzem Warszawa (0:0), w ostatnim spotkaniu fazy eliminacji, dał upragnioną przepustkę do ćwierćfinałów.

– Kończymy na meczu ćwierćfinałowym. Hutnik Kraków rozegrał świetny mecz i pokonał naszą drużynę 4:0. Gratulujemy zdobywcom Pucharu – Akademii Reissa Poznań. Cieszymy się, że pokazaliśmy w Warszawie dobrą piłkę. Jesteśmy dumni, że Rodło drugi rok z rzędu melduje się w najlepszej ósemce polskich drużyn kategorii wiekowej U-12 – można przeczytać na stronie Rodła na Facebook-u.

Zmagania naszych drużyn obserwował w stolicy prezes OZPN, Tomasz Garbowski. – Cała impreza stała na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Mimo tego, że to dopiero trzecia jej odsłona, to widać, że dzięki działaniom PZPN nabiera ona bardzo prestiżowej rangi. Dziękuję naszym zespołom za dobrą postawę i gratuluję ambitnej walki na parkiecie. Doceniam też doping rodziców, którzy z całych sił wspierali swoje piłkarskie pociechy. Do zobaczenia za rok!

(zebrał Jacek Nałęcz)