Turecka Antalya po raz kolejny gości polskich sędziów na przedwiosennym zgrupowaniu. Wśród uczestników obozu mamy swoich przedstawicieli, a są Jarosław Przybył i Marcin Kochanek. Ekipa z Opolszczyzny byłaby większa, gdyby nie pozytywny wynik testu na COVID, który wykluczył z udziału w zgrupowaniu, Szymona Łężnego.

Nie mniej jednak, sędziowie powołani, którzy ze względów testowych nie mogli polecieć, czynnie uczestniczą w wykładach teoretycznych oraz testach pisemnych i filmowych za pośrednictwem przekazu online prosto z Turcji.

Zgrupowanie od 17 do 28 stycznia zawiera szkolenia teoretyczne, treningi sprawnościowe oraz sporą ilość meczów towarzyskich zespołów goszczących również na zgrupowaniach w tamtejszych okolicach.

Jarosław Przybył z powodu kontuzji odniesionej w grudniu w meczu PKO Ekstraklasy nie prowadzi meczów sparingowych, natomiast Marcin Kochanek miał przyjemność prowadzić spotkania: FK Borec Veles (Macedonia) – Caspij Aktau (Kazachstan), w którym pomagali mu Paweł Sokolnicki i Michał Sobczak, instruktorem był Maciej Wierzbowski oraz FK Vojvodina (Serbia) – FC Nizhny Novgorod (Rosja), w którym asystowali Michał Sobczak i Mariusz Myszka, a instruktorem był Robert Małek.

Skrót ze spotkania.

Obaj nasi sędziowie zaliczyli testy teoretyczne, filmowe oraz teoretyczne z VAR.

Wśród naszych przedstawicieli jest również delegowany z ramienia PZPN, Prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski.

Po powrocie do kraju pozostanie naszym sędziom już tylko czekać na pierwsze ligowe starcia, a pierwsze z nich już 5 lutego w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

fot. archiwum prywatne