32 zwycięstwa w 33 spotkaniach. 169 strzelonych goli i tylko 16 straconych. Nie, to nie są statystyki rozgrywek ligowych stworzonej drużyny w popularnej grze na konsolę na poziomie amator. Tak w roku 2022 grała drużyna iPrime Bogacica w pierwszej grupie Football World Klasy Okręgowej.

Co tu dużo mówić. Ekipa z Bogacicy radziła sobie całkiem nieźle. Do samego końca walczyła o awans do BS IV Ligi Opolskiej ze Stegu Startem Jełowa. I kiedy wydawało się, że iPrime wykorzysta wiosenne potknięcie Startu ze Startem Namysłów, drużyna z powiatu kluczborskiego… również przegrała, z Naprzodem Jemielnica 2:3. To właśnie była ta jedyna strata wszystkich punktów w ubiegłym roku. Bramek piłkarze iPrime nastrzelali 169. Nic dziwnego, napastnikiem tego zespołu jest Kamil Babiarz. Tylko jesienią zdobył on, bagatela, 27 bramek w 15 spotkaniach.

No dobrze, zostawmy dominatorów i skupmy się teraz na drużynach, które uplasowały się za ich plecami. Srebrne medale wędrują na szyje piłkarzy i sztabu Pogoni Prudnik. Nie od wczoraj wiadomo, że to drużyna, która również wiosną celowała w awans. Kilka straconych punktów zadecydowało jednak, że promocję wywalczył LZS Walce. Ale w zestawieniu pewne drugie miejsce. Na podium również rewelacja jesieni, ale jak się okazuje już wiosną LZS Domaszkowice radził sobie całkiem, całkiem. 70 wywalczonych punktów, tylko pięć porażek (2. miejsce w zestawieniu) pokazuje, że z popularnymi „Domaszkami” liczyć się trzeba.

Tuż za podium znalazła się drużyna Czarnych Otmuchów. I tutaj pojawia się małe zaskoczenie, bo wyprzedziła ona m.in. Start Namysłów, Orła Źlinice czy LZS Mechnice, które przecież od lat są w czubie „okręgóweczki”. Widać, że praca, którą wykonują gracze i trenerzy otmuchowskiego zespołu nie idzie na marne.

Rzućmy okiem na snajperskie poczynania. iPrime tutaj pewnym liderem, ale na drugim miejscu rozgościł się w 2022 roku Orzeł Źlinice. 122 trafienia odnotowali piłkarze spod Opola. Trzecia lokata dla prudniczan i to koniec jeśli chodzi o tych, którzy przekroczyli granice setki. Czwartemu Unionowi Ujazd zabrakło jedynie trzech trafień.

Z drugiej strony najsłabszą defensywę miał LZS Lisięcice. Jako jedyny stracił ponad sto bramek, dokładnie 130. Kiepski bilans w 2022 roku miała również Olimpia Lewin Brzeski, która wiosną musiała przełknąć gorycz spadku. 77 bramek straconych w 18 spotkaniach i tylko 18 zdobytych. Ale i tak nie była zespołem z najsłabszą skutecznością. Ośmiokrotnie bramkarza rywali pokonywali ofensywni piłkarze Żubrów Smarchowice Śląskie.

Na koniec jeszcze najwyższe wyniki. W aż dziesięciu spotkaniach 2022 roku jedna z drużyn strzelała ponad 9 goli. Najwięcej – 14 – Piomarowi Tarnów Opolski-Przywory wbili gracze z Bogacicy. Dwucyfrówkę od iPrime przyjęli także LZS Skarbimierz, Żubry i KS Krasiejów. Ten ostatni zespół później 11 goli wpakował Olimpii Lewin Brzeski, która uległa również 1:10 Startowi Jełowa. Ostatnim zespołem, któremu udało się rozstrzelać Olimpię, jest Orzeł Źlinice. Dziesięć bramek zdobyła także Polonia Karłowice, która w ten oto sposób przywitała się z Football World Klasą Okręgową (10:1 z LZS-em Mechnice).

W drugiej grupie dwucyfrówki padały dopiero jesienią. Dwukrotnie strzelał je Chemik Kędzierzyn-Koźle – przeciwko LZS-owi Lisięcice i Orłowi Reńska Wieś. I to jedyny zespół, któremu się to udało. Być może w tym roku dołączą do kędzierzynian inne zespoły.