Już sześciokrotnie przedstawiciele Zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej spotkali się w różnych powiatach z przedstawicielami tamtejszych klubów. To świetna okazja na wymianę doświadczeń, rozmów o lokalnych piłkarskich problemach, ale i wspólnej integracji.

Noworoczne spotkania w powiatach to już tradycja. Podobnie jak w latach ubiegłych przedstawiciele Zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej, z prezesem Tomaszem Garbowskim na czele, ruszają w teren, żeby rozmawiać o lokalnym futbolu.

Dyskusja o przyszłości, dyskusja o bieżących problemach, ale i świetna okazja do integracji. I tworzenia wspólnoty piłkarskiej w naszym regionie. Bardzo się cieszę, że tak licznie stawili się przedstawiciele lokalnych drużyn tutaj w Sternalicachmówił podczas wizyty w powiecie oleskim sternik OZPN Tomasz Garbowski.

Na spotkaniach w powiatach pojawiają się również przedstawiciele lokalnych władz. Bez wsparcia samorządów nie byłoby wielu małych klubów. I nie powstawały by też nowe zespoły.

W tym roku mamy u siebie nowy klub – Pogoń Pludry 23. Pojawił się prawdziwy pasjonat futbolu, który zaczął bardzo prężnie działać i założył klub. Dba o boisko, dzięki czemu może ona rywalizować w Klasie B – mówił na spotkaniu w Sternalicach burmistrz Dobrodzienia Andrzej Jasiński.

Za nami dokładnie 6 spotkań w powiatach. Przedstawiciele OZPN-u pojawili się już w regionie kluczborskim, kędzierzyńsko-kozielskim, brzeskim, nyskim, krapkowickim i wspominanym oleskim.

Dzisiaj i jutro kolejne – w powiecie głubczyckim i opolskim. Tegoroczne wizyty zakończą spotkania w powiatach strzeleckim (6 lutego) i prudnickim (7 lutego).