Opolski Związek Piłki Nożnej podpisał umowę o współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ozimku oraz klubem piłkarskim Silesius Kotórz Mały. Na jej mocy obiekty sportowe w gminie Ozimek oraz w Kotorzu Małym staną się arenami zmagań reprezentacji OZPN.

– Wybór tych lokalizacji nie był przypadkowy. Bliska odległość od stolicy regionu – Opola, optymalna, bardzo dobrej jakości infrastruktura sportowa, czyli profesjonalne szatnie, świetny stan murawy czy trybuny oraz duża chęć współpracy i zaangażowanie wszystkich osób – to najważniejsze argumenty, którymi sugerowaliśmy się przy tworzeniu tej umowy – wylicza koordynator kadr wojewódzkich OZPN, Filip Sikorski.

Poza standardowymi akcjami szkoleniowymi, na wspomnianych obiektach, zorganizowane zostaną oficjalne rozgrywki Polskiego Związku Piłki Nożnej, tj. eliminacje chłopców w ramach rozgrywek o Puchar Kazimierza Górskiego czy Kazimierza Deyny oraz dziewcząt podczas turnieju o Puchar im. Ireny Półtorak.

Oprócz boiska w Kotorzu Małym reprezentacje OZPN będą korzystać również z obiektów w Ozimku, Krasiejowie, Grodźcu i Szczedrzyku.

O wszystkich akcjach szkoleniowych będziemy informować na bieżąco.