Wydział Szkolenia oraz Komisja ds. Licencjonowania Trenerów Opolskiego ZPN zorganizowały Wojewódzką Konferencję Metodyczno – Szkoleniową dla Trenerów. Tradycyjnie już odbyła się ona na gościnnych obiektach Politechniki Opolskiej.

Organizatorzy konferencji zadbali o ciekawych prelegentów zapraszając do Opola trenera
I Reprezentacji Polski kobiet Miłosza Stępińskiego oraz pochodzącego z Kluczborka, należącego do ścisłej czołówki polskich sędziów Ekstraklasy, Jarosława Przybyła.

Trener Miłosz Stępiński w wykładzie teoretycznym podzielił się z zebranymi wiadomościami dotyczącymi nauczania taktyki, zwracając dużą uwagę na detale, które decydują o skutecznej grze. Przeprowadził również trening pokazowy z udziałem drużyny MKS MOSiR Opole.

Drugą część konferencji rozpoczęła miła uroczystość wręczenia dyplomów trenerskich absolwentom kursów trenerskich UEFA A i UEFA A – Wyrównawczy – edycje 2016, którego dokonali, podobnie jak i rozpoczęcia konferencji, Prezes OZPN Tomasz Garbowski oraz Wojewódzki Trener Edukator Roman Firlus.

Ciekawe wystąpienie było udziałem Jarosława Przybyła, który z wrodzoną sobie swadą i humorem referował nowe przepisy gry oraz tłumaczył ich interpretacje, korzystając z filmów instruktarzowych przygotowanych przez UEFA.

W konferencji udział wzięło około 200 trenerów.

Zapraszamy do Fotorelacji z Konferencji :

07.01.2017 r. Wydział Szkolenia oraz Komisja ds. Licencjonowania Trenerów Opolskiego ZPN zorganizowały Wojewódzką…

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 9 styczeń 2017