Przekazujemy informacje na temat tego, co IV etap „odmrażania” sportu oznacza dla piłki nożnej. Więcej szczegółów, w formie pytań i odpowiedzi, znajdą Państwo na portalu „Łączy nas piłka”: https://bit.ly/odpowiedzi-ministerstwa-sportu.

Z uwagi na sporo zapytań dotyczących rozgrywania meczów towarzyskich (sparingowych) informujemy, że od 30 maja br. istnieje taka możliwość. Dotyczy to także klubów z niższych lig oraz drużyn młodzieżowych.

Oznacza to, że zawodnik po przyjściu na trening będzie mógł skorzystać z klubowych obiektów, aby się przebrać i nie musi przyjeżdżać gotowym na trening. Oczywiście w tych miejscach trzeba zachować cały czas wszystkie środki ostrożności.

W praktyce oznacza to, że zgodnie z rozporządzeniem gospodarz obiektu jest zobowiązany do dezynfekcji szatni i węzłów sanitarnych. Ponadto ma w obowiązku zapewnić środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Uczestnicy cały czas muszą dezynfekować ręce po wejściu na obiekt i kiedy będą z niego schodzili. Cały czas musi być utrzymana 15-minutowa przerwa pomiędzy grupami treningowymi.

Opolski Związek Piłki Nożnej jest wyłączony z odpowiedzialności i nie ingeruje w organizację takich spotkań. Wszystkie opolskie kluby proszone są jednak o wnikliwą analizę rozporządzeń oraz stosowanie się do nich w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie samych piłkarzy i sztabów szkoleniowych.