Blisko czterdziestu trenerów i trenerek z opolskich szkółek piłkarskich wzięło udział w kolejnym wewnętrznym szkoleniu. Tym razem w siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej gościliśmy trenera Akademii Lecha Poznań oraz młodzieżowych kadr Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Mikołaja Patka.

Tematem prelekcji była rola gier w treningu piłkarskim, ich wykorzystanie, modyfikacja oraz umiejscowienie w strukturze jednostki treningowej z uwzględnieniem zasady „czterech rogów”. Wykładu wysłuchali szkoleniowcy z Football Academy Opole, Odry Opole, UKP Gol Opole, Akademii Młodych Orłów Opole, Mobilnej Akademii Młodych Orłów, Unii Opole, Groszmalu Opole, Soccer College Łubniany, Spiders Krapkowice, OKS Olesno, Akademii Stali Brzeg, Piasta Strzelce Opolskie, Hattricku Głuchołazy, Interu Siołkowice czy Fortuny Głogówek.

Była to kolejna świetna okazja do wymiany poglądów i wiedzy, ale również integracji opolskiego środowiska trenerskiego, czego efektem jest włączenie się do szczytnej akcji „Daj misiaka dla dzieciaka”. W jej ramach trenerzy z Opolszczyzny przekażą kilkadziesiąt maskotek dla dzieci z Centrum Onkologii w Gliwicach.

Kolejne szkolenie planowane jest na listopad br.