fot. Mirosław Szozda

Nowy sezon rozgrywkowy na Opolszczyźnie należy uznać za otwarty. 11 i 12 sierpnia jako pierwsi na plac gry wyszli zawodnicy klubów 4 ligi oraz klasy okręgowej. Za tydzień w czynne uprawianie futbolu wejdą pozostałe klasy rozgrywkowe, zaś już 14 i 15 sierpnia wystartuje Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Nowa futbolowa edycja to przy okazji premiera reform, które właśnie tego lata zapoczątkował OZPN. Dotyczą one głownie firmowego naszego produktu.

– Podstawowa zmiana, to liczba uczestników 4 ligi, zredukowana z 18 do 16 zespołów. Drugą nowinką są baraże pomiędzy drugimi zespołami klasy okręgowej, tymi walczącymi o awans, a czwartoligowcami, którzy znajdą się nad kreską i będą bić się o utrzymanie. Liczba tych „repasaży” uzależniona będzie oczywiście od tego, ilu naszych reprezentantów pożegnać się będzie musiało z 3 ligą – wyjaśnia Piotr Głowacki z Wydziału Gier.

To jednak nie wszystko. Dokładnie miesiąc temu nasz Zarząd przyjął zasady i uchwalił program „Opolska młodzież na plus”, oparty o PZPN-owski Junior Pro System, a którego regulamin zakłada finansowe premiowanie najaktywniejszych klubów z naszych dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Wszystko oczywiście w zakresie wprowadzania do gry najmłodszych swych zawodników.

OZPN pozyskał także sponsorów dla rozgrywek 4 ligi i dla „Okregówki”. Tę pierwszą po raz trzeci z rzędu tytularnie firmował będzie Bank Śląski w Leśnicy, z kolei rolę „opiekuna” klasy okręgowej przyjął popularny Tim Sport, pana Grzegorza Paliszewskiego, wspierającego także rozgrywki kobiece.

Medialnie powinno być także „do przodu”! W przygotowaniu jest nowa umowa z TVP3 Opole. Największa w regionie telewizja już działa i w 1 kolejce śledziła zawody w Dobrzeniu Wielkim. Wszyscy reprezentanci 4 ligi wyposażeni zostali w sprzęt do rejestracji spotkań. Meczowe materiały składowane mają być na specjalnym serwerze i posłużą nie tylko działaniom marketingowym, ale także szkoleniowym oraz analizie sędziowskiej.

Opolskie Kolegium Sędziów swój nowy sezon zainaugurowało już tydzień temu, kiedy czterej jego przedstawiciele poprowadzili zawody na poziomie 3 ligi. Bardzo prężnie działa serwis naszych panów z gwizdkiem, do którego śledzenia serdecznie zachęcamy: https://pilkaopolska.pl/kolegium-sedziow/.

W mediach społecznościowych na Facebook-u, kontynuowana jest zabawa w typowanie wyników BS 4 ligi opolskiej i rozpoczęła się walka o tytuł „Typera – jesień 2018”. Futbolowy statystyk OZPN-u, Marek Leja, znów zliczy nam najskuteczniejszych zawodników w klasyfikacji snajperskiej i przyzna swoją okazjonalną „Armatę” dla najlepszego z niuch. W obiegu jest już pierwszy Almanach Opolskiej Piłki Niżnej, jego właśnie autorstwa, lektura bardzo pomocna, choćby podczas rozpracowywania rywali.

Nie zabraknie także prekursorskiej reporterskiej akcji Związku pod roboczym hasłem: Bliżej klubu. Jesienią nie będziemy się już trzymać sztywnych reguł i stawiać kryterium w doborze meczów i miejsc naszych wizyt. W tej materii bardzo liczmy na aktywność opolskich kibiców, którzy najlepiej wiedzą, gdzie szykuje się wydarzenie warte naszego wyjazdu o „sprzedania” go dalej.

– Wszystkim uczestnikom rozgrywek na Opolszczyźnie życzę udanego sezonu. Niech rywalizacja na boiskach toczy się w duchu Fair Play i niech omijają Was kontuzje. Stawiajcie na młodzież! Staramy się tworzyć najlepsze z możliwych warunki dla rozwoju opolskiej piłki. Podnoście jej poziom sportowy w klubach i na placu gry! – to specjalne przesłanie przezesa OZPN, Tomasza Garbowskiego.

Niech się kopie opolska piłka!

BS IV Liga Opolska

Po wakacyjnej przerwie do rozgrywek ligowych wrócili piłkarze BS IV Ligi Opolskiej. Podczas inauguracyjnej kolejki nasza kamera towarzyszyła piłkarzom beniaminka TOR-u Dobrzeń Wielki, którzy podejmowali MKS Gogolin.TOR Dobrzeń Wielki, MKS Gogolin, Opolski Związek Piłki Nożnej#tvp3opole

Opublikowany przez TVP3 Opole Niedziela, 12 sierpnia 2018