Dolnośląski Związek Piłki Nożnej wygrał turniej eliminacyjny amatorów UEFA Regions Cup, który w dniach 17-19 czerwca odbył się w Żarach.

To był ostatni rywal opolskiej kadry prowadzonej przez Grzegorza Kaliciaka Marka Słotę. Spotkanie pozostawiło pewien niedosyt. Rywal zwycięskiego gola zdobył w ostatnich sekundach meczu i gdyby nie to, o wyjeździe na imprezę finałową zadecydowałby ślepy los.

Dzień wcześniej nasza drużyna wygrała z gospodarzami turnieju, którzy do przerwy prowadzili 1:0, ale dwa gole duetu Polonii Nysa – Luki Redka i Alana Majerskiego odwróciły losy meczu. Warty dodać, że Lubuski ZPN od samego startu imprezy miał problemy kadrowe, ponieważ zbojkotowali ją zawodnicy Warty i Stilonu Gorzów oraz Lechii Zielona Góra.

Mimo braku awansu, występ naszej ekipy należy uznać za udany. Potwierdziło to już pierwsze starcie z zawsze mocnym zespołem ze Śląska, a bezbramkowy remis wskazywał na opolan.

Cały turniej obserwowali – prezes OZPN Tomasza Garbowski oraz wiceprezesi – Marek Curyło i Waldemar Antkowiak. – Wielkie brawa dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego, którzy pokazali dobrą piłkę – chwalił występy sternik naszego Związku.

Wszystkie wyniki:

Dolnośląski ZPN – Lubuski ZPN 1:0

Śląski ZPN – Opolski ZPN 0:0 (k. 5:4)

Opolski ZPN – Lubuski ZPN 2:1

Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:0 (k.3:2)

Lubuski ZPN – Śląski ZPN 1:2

Opolski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:1

Kadra OZPN: https://pilkaopolska.pl/wp-content/plugins/download-attachments/includes/download.php?id=28745.