Zakończyły się coroczne spotkania z przedstawicielami klubów zrzeszonych w Opolskim Związku Piłki Nożnej. W sumie reprezentacje regionalnego związku odbyły osiem takich zjazdów. Podczas nich klubowi działacze mogli zobaczyć film podsumowujący miniony rok w OZPN, posłuchać o cyklu turniejów Bawi Nas Piłka oraz sprawdzić ofertę ubezpieczeniową dla zespołów. To także świetna okazja, aby wysłuchać i rozwiać wszelkie wątpliwości wszystkich zebranych.

Spotkania z przedstawicielami klubów to coroczna tradycja, która wróciła po 2 latach przerwy związanej z pandemią COVID-19. W ten sposób Opolski ZPN chce dotrzeć do wszystkich klubów z województwa – od B Klasy po Fortuna I Ligę.

– W tym roku udało mi się być na wszystkich zorganizowanych spotkaniach i jestem naprawdę bardzo zadowolony z frekwencji na nich – mówił prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski – To świadczy o tym, że kluby, podobnie jak my, nie mogą się już doczekać startu rundy wiosennej. Cieszę się też z obecności lokalnych samorządowców, a i na jednym ze spotkań gościliśmy także ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. W Kluczborku pojawił się natomiast marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, a w Wawelnie wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. To oznacza, że piłka w regionie jest niezwykle ważna – dodaje prezes Garbowski.

Podczas zjazdów niezwykle istotne informacje przekazywał Wydział Gier OZPN, który reprezentowali Piotr Głowacki, Piotr Popiołek i Klaudia Golasz.

– Staraliśmy się po krótce omówić wszystkie sprawy bieżące obecnego sezonu. Przypomnieliśmy, że w kampanii 2022/2023 powróciliśmy do liczebności rozgrywek sprzed pandemii koronawirusa – wyjaśnia przewodniczący Wydziału Gier OZPN Piotr Głowacki – Dzięki temu „odzyskaliśmy” kilka terminów w kalendarzu i możemy wrócić do pomysłu rozgrywania meczów barażowych. Poinformowaliśmy także kluby A i B Klasy, że za rok będą zobligowane do wprowadzania do systemu Extranet propozycji zmian terminów i godzin rozpoczęcia meczów. A że z dniem 1 lutego rusza zimowe okienko transferowe, to poprosiliśmy drużyny, żeby korzystały z zaktualizowanych dokumentów potwierdzających zmianę przynależności klubowe.

Nie zabrakło również wielu informacji z Wydziału Dyscypliny. Przypomnienie o korespondencji mailowej wykonywanej jedynie za pomocą adresów z domeną „piłka opolska”, czasie na dokonanie wpłat za kary finansowe czy monitorowaniu żółtych kartek dla osób funkcyjnych i pamiętaniu o ich potencjalnych zawieszeniu to tylko kilka tematów poruszanych podczas spotkań.

– Na zjazdach nie mogło zabraknąć również informacji o piłce dziecięcej i młodzieżowej – informuje Filip Sikorski, przewodniczący zespołu ds. piłki dziecięcej – Mówiliśmy o projekcie Bawi Nas Piłka, który w OZPN organizowany jest od 2014 roku. Teraz mamy nową strukturę, nową formę zapisów, nieco zmieniony regulamin. Od września rozgrywki powiatowe są organizowane przez kluby, my oczywiście je w tym wspieramy, na każdym poziomie – dodaje.

Wspólnie spędzony czas był również świetną okazją na wręczenie certyfikatów PZPN dla szkółek piłkarskich czy odznaczeń OZPN dla zasłużonych działaczy.