Takiej sytuacji nie było od lat. Z wyjątkiem dwóch przypadków rozgrywki, którymi opiekuje się Opolski Związek Piłki Nożnej, zostaną wznowione w terminie.

– Rozpoczynamy rundę bez większych przeszkód. Pogoda daje nam wyraźny sygnał, że idzie w dobrym kierunku, więc nie ma praktycznie żadnych przeszkód, by granie w piłkę zacząć zgodnie z planem – cieszy się Piotr Głowacki, szef wydziału gier.

Te dwa przypadki, o których wspomnieliśmy na początku dotyczą przełożenia spotkań w BS 4 lidze opolskiej oraz klasie okręgowej. Odpowiednio na 11 kwietnia odroczono zawody LZS-u Kup – OKS Olesno oraz MKS-u Pogoń Prudnik z LZS-em Orzeł Branice.

– Zaczynamy oczywiście od 4 ligi i „okręgówki”. W najbliższy weekend odbędą się także mecze pucharu terytorialnego. Nie mam jakichś specjalnych zaleceń dla klubów, których drużny w sobotę i niedzielę wybiegną na boisko. Nie zmieniamy zasad gry w trakcie jej trwania, dlatego wypada mi tylko życzyć wszystkim udanej inauguracji – dodaje pan Piotr.

Wyniki zakończonych meczów w naszym regionie śledzić można jak zwykle w zakładce Rozgrywki, który spięty jest z PZPN-owskim systemem Ekstranet. Tam także aktualna sytuacja w ligowych tabelach.

Przypominamy, że sponsorem tytularnym rozgrywek czwartoligowych jest Bank Spółdzielczy w Leśnicy.

Podczas rundy rewanżowej nasi związkowi reporterzy penetrować będą głównie klasę okręgową oraz naszą ukochaną „Serie B”. Do zobaczenia na stadionach i boiskach!