Rolnik Głogówek i Unia Opole turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w futsalu kobiet zakończyły już w fazie grupowej. Najlepszym zespołem finału rozgrywanego w Głogówku był Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał Diamenty Warszawa.

Już po raz piąty turniej finałowy zawodów rangi mistrzostw kraju został rozegrany w Głogówku. Gospodynie trafiły do mocnej grupy, w której rywalizowały z UKS-em SMS Łódź, Beniaminkiem Krosno i Ząbkovią Ząbki. Rolniczkom nie udało się w trzech starciach wywalczyć choćby punktu. Zdobyły bramek siedem, a straciły aż 17. W związku z tym zajęły ostatnie 4. miejsce i odpadły z dalszej rywalizacji.

Podobny los spotkał Unię Opole, dla której sam awans do finału był już dużym sukcesem. W zestawieniu grupowym opolanki trafiły jeszcze gorzej, niż Rolnik. W grupie 4 znalazły się z takimi ekipami, jak AZS UJ Kraków (zwycięzca grupy, 4. miejsce w Polsce), Diamenty Warszwa (wicemistrzynie Polski U17) i SWD Wodzisław Śląski, który z grupy nie wyszedł, a był wymieniany w gronie kandydatów do medalu. Brak punktów i zaledwie dwa strzelone gole przy 11 straconych – to bilans Unii.

Natomiast późniejsze mistrzynie, czyli bielski Rekord, w całym turnieju straciły zaledwie 6 bramek, z czego dwie w finale z Diamentami. Brązowe medale powędrowały do Staszkówki Jelnej, która w meczu o trzecie miejsce 6:1 rozbiła krakowski AZS UJ.

Nagrody indywidualne podzielono na trzy najlepsze drużyny – królową strzelczyń została Weronika Araśniewicz z Diamentów, najlepszą bramkarką Kinga Hebda ze Staszkówki, a najlepszą zawodniczką Julia Gutowska z Rekordu.