Po trzech miesiącach przerwy powracają ligowe rozgrywki na Opolszczyźnie. Pierwsze rozdanie, które zaplanowano na 7 i 8 marca, przyniesie prawdziwy wysyp spotkań. Oprócz flagowego produktu Związku w postaci rozgrywek BS 4 ligi opolskiej, na plac gry wybiegną zawodnicy obu grup klasy okręgowej. Rozegrane zostaną także pierwsze mecze w lidze juniorów młodszych i trampkarzy. Pierwsze futbolowa jaskółka pojawi się także w B-klasie, a wszystko sfinalizuje seria zmagań w ramach terytorialnego Pucharu Polski.

Szczegółowy kalendarz gier pierwszej w tym roku serii meczów, wraz z sędziowską obsadą znajdziemy na stronie Kolegium Sędziów w Opolu: https://pilkaopolska.pl/obsada-sedziowska-16-kolejki-bs-iv-ligi/. Opolski Związek Piłki Nożnej największą uwagę poświęci najwyższemu w regionie poziomowi rozgrywkowemu. Z ogromną radością przypominamy, że sponsorem tytularnym 4 ligi jest Bank Spółdzielczy w Leśnicy. Rywalizacji w opolskiej „Okręgówce” patronuje z kolei firma Timsport z Opola. Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie!

Piłkarska wiosna 2020 w opolskiej piłce będzie podstawowym tematem, wokół którego skupiać będziemy swoją uwagę. Kibice opolskich klubów mogą więc liczyć na całkiem sporą dawkę informacji o rozgrywkach, w wymiarze znanym już doskonale, choćby z oficjalnego serwisu OZPN, bądź z pulsującej swym piłkarskim życiem strony Związku na Facebook-u. Wzorem poprzednich rund rozgrywkowych, czwartoligowe klubu zobligowane zostały do rejestracji video swoich meczów. To one będą dostawcą „towaru”, z którego pokazywać będziemy – mamy taką nadzieję – wszystkie gole poszczególnych kolejek. Nowością, którą wprowadzimy już teraz, będzie wybór bramki kolejki. Mając w pamięci ogromną popularność rocznego plebiscytu na gola roku 2019, zamierzamy już teraz tworzyć bazę najpiękniejszych trafień 2020.

BS 4 liga opolska staje się markowym produktem. Zarząd OZPN zadbał o to, aby nadchodząca runda rewanżowa w jej wykonaniu znalazła swoje stałe miejsce w lokalnej prasie. Na łamach Nowej Trybuny Opolskiej powinny znaleźć się relacje z wszystkich meczów, z każdej rozegranej wiosną serii. Wspólnym projektem realizowanym z Trybuną będzie wybór i obsługa „Meczu kolejki”. Ligowe rozgrywki „odpuścimy” sobie jedynie w kwietniu, kiedy w dniach 8-14, na Opolszczyznę przyjedzie reprezentacja Polski kobiet do lat 19 i zagra turniej eliminacyjny Elite Grup, żeby wywalczyć awans na Mistrzostw Europy. Wtedy nasze siły i środki skierowane zostaną do Kluczborka i Brzegu.

– Mam nadzieję, że w obliczu tego z czym zmaga się świat, piłkarską Opolszczyznę ominą jakiekolwiek kataklizmy i wszystkie mecze odbywać się będą w takich warunkach, na jakie zasługują. Wszystkim uczestnikom opolskich rozgrywek życzę wiosną wysokiej formy, kibicom jak najwięcej emocji, zawodnikom duchu fair play i braku kontuzji, a sędziom mądrych decyzji. Zapewniam, że dokładać będziemy wszelkich starań, aby runda rewanżowa 2020, przebiegła bez jakichkolwiek problemów – deklaruje prezes OZPN, Tomasz Garbowski.

Niech się kopie opolska piłka!

(red. JN)