– W przyszłym roku zaplanowaliśmy trzy wspólne konsultacje szkoleniowe, dwie w Niemczech i jedną na Opolszczyźnie. Nacisk będziemy kłaść przede wszystkim na rozwój kadr U-13 i U-18. O czasie i lokalizacji naszych działań będziemy informować odpowiednie organizacje – niemiecką Deutsche SportJugend i rodzimą – Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży – wyjawia najważniejsze zapisy umowy prezes OZPN, Tomasz Garbowski.

Chodzi o podpisany przez Opolski Związek Piłki Nożnej „pakt” o współpracy z piłkarskim związkiem Fusballverband Sachsen-Anhalt. O wzajemnych relacjach ob partnerów pisaliśmy latem br.: https://pilkaopolska.pl/ozpn-podjal-delegacje-z-saksonii-anhalt, a parafowanie dokumentów jest tylko zwieńczeniem prowadzonych wcześniej rozmów.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że wszystko odbyło się 24 listopada, w Magdeburgu, gdzie OZPN reprezentowali: prezes – Tomasz Garbowski, wiceprezes ds. organizacyjnych – Waldemar Antkowiak, członek zarządu – Rafał Nocoń oraz koordynator kadr wojewódzkich – Filip Sikorski. Z ramienia gospodarzy swoje podpisy złożyli: prezydent F S-A – Erwin Bugar (na zdjęciu) oraz jego zastępca – Michael Rechschuh. Umowa obowiązuje przez najbliższy rok, ale jeśli żadna ze stron do tego czasu jej nie wypowie, automatycznie przedłuży się na następne 24 miesiące.