Na Opolszczyźnie warto będzie po prostu dobrze grać w piłkę. fot. M. Szozda /pilkaopolska.pl

W dniu 12 lipca br. odbyło się zebranie Zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W przeważającej mierze posiedzenie poświęcone było przyjęciu uchwał związanych z nowym sezonem rozgrywkowym 2018/2019 w naszym regionie. Informacje dla klubów, które uczestniczą w rozgrywkach pod kuratelą OZPN, znów są bardzo dobre.

Władze opolskiej piłki wprowadziły kilka „nowinek” do regulaminu nagradzania najlepszych klubów Opolszczyzny oraz „przyklepały” zapowiadane już reformy dotyczące samych rozgrywek. OZPN premiować będzie finansowo prawie wszystkie futbolowe szczeble w województwie opolskim, zarówno w zakresie nagród, pucharów, medali, ale także konkretnych działań na rzecz klubów, np. wyposażenia ich w sprzęt sportowy, czy stroje meczowe. Podniesiono finansową premię dla zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Gwiazdą nowości jest system oparty na PZPN-owskim „Junior Pro System”, który u nas przybrał nazwę „Opolska młodzież na +”. Ten projekt skierowany jest dla klubów czwartoligowych oraz reprezentantów klasy okręgowej. Ta ostatnia „dywizja” liczyć może też na opiekę partnera technicznego i przy okazji sponsora tytularnego „Okręgówki”, którym w najbliższej edycji rozgrywkowej będzie Grzegorz Paliszewski i jego firma Tim Sport, dystrybutor marki Adidas.

Zarząd OZPN przyjął też Regulamin Dyscyplinarny i opłaty dyscyplinarne na nowy sezon oraz zaakceptował nowe zasady przyjmowania zorganizowanych grup kibiców gości. Te dokumenty odnaleźć będzie można na naszej stronie: pilkapolska.pl.

Załączniki