W siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej podpisano umowę o współpracy z Radiem Opole. Opolską rozgłośnię reprezentował Robert Kosicki, redaktor naczelny, OZPN prezes Tomasz Garbowski i wiceprezes Waldemar Antkowiak. Parafowany pakt, to więcej relacji, wymiany informacji oraz wspólna promocja futbolu.

– Tak naprawdę, to jest sformalizowanie współpracy, która ma miejsce już od długiego czasu. Chcemy jak najwięcej czasu poświęcać piłce nożnej, przekazywaniu godnych postaw fair-play, czy wychowywaniu młodego pokolenia w sportowym duchu. Największa rozgłośnia w naszym regionie, jest naszym wspaniałym partnerem, żeby to wszystko docierało do najdalszych miejscowości województwa opolskiego – cieszy się Tomasz Garbowski.

– Podpisanie tej umowy jest dla nas bardzo korzystne i bardzo pomoże nam realizować zadania, głównie takie jak popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, które prowadzone są w szerokim zakresie – dodaje Waldemar Antkowiak, odpowiedzialny za sprawy organizacyjne Związku.

– Chcemy poświęcić więcej czasu na przekazywanie relacji z rozgrywek, które odbywają się na niższych szczeblach, ale są równie ciekawe. Występy klubów czwartoligowych, czy A-klasowych wielokrotnie elektryzują kibiców. Liczymy na to, że OZPN będzie nas informował na jakie wydarzenie, na jaki mecz warto pojechać i zrobić z niego relację. Ta współpraca będzie opierała się również na promocji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, bo to też jest ważny aspekt dla Radia Opole – mówi prezes RO, Piotr Moc.

Pierwszym, wspólnie przeprowadzonym przedsięwzięciem był halowy turniej „Minimundial Skrzata 2018”, który 10 marca odbył się w hali widowiskowo-sportowej „Okrąglak”.