Opolski Związek Piłki Nożnej był organizatorem Turnieju Dla Dzieci z Ukrainy, który 29 maja odbył się na Stadionie Miejskim „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu.

Impreza odbyła się w ramach zadania” Piłka nożna formą integracji z Ukrainą – turniej piłki nożnej dla dzieci z Ukrainy, które mogło być zrealizowane dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, a w każdej z nich występowali młodzi piłkarze z Ukrainy. Na boisku zaprezentowały się: Chemik Kędzierzyn-Koźle, Football Academy Kędzierzyn-Koźle, UKS Dziesiątka Opole, Metalowiec Łambinowice, Spiders Krapkowice, MKS Gogolin i Soccer College.

Organizacyjnie wszystkie mecze przebiegły bardzo sprawnie, w dobrej piłkarskiej atmosferze. Aura dopisała, stąd na twarzach dzieciaków oglądaliśmy mnóstwo radości.

Klasyfikacji punktowej i końcowej w trakcie turnieju nie prowadzono. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy puchar i upominek, zaś każdej z drużyn podarowany został bon finansowy, ufundowany przez Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzej Bułę, do wykorzystania w placówce Football World Opole – jednego z partnerów imprezy. Dekoracji dokonali obecni na turnieju – prezes OZPN, Tomasz Garbowski i wiceprezes, Marek Curyło.

.Klub Chemik Kędzierzyn-Koźle zadbał o przygotowanie obiektu, ale też zaplecze gastronomiczne. Mamy na myśli pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników (tu ogromne brawa dla rodziców podopiecznych Chemika). Na wyjątkowe wyróżnienie zasłużył też zdrowy kącik, który powinien być stałym elementem wszystkich turniejów, nie tylko dziecięcych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy wraz z nami przyczynili się organizacji tej bardzo udanej imprezy!