Opolski Związek Piłki Nożnej wyznaczony został na organizatora międzypaństwowego meczu Polska – Portugalia! Spotkanie odbędzie się 9 listopada, w ramach europejskich rozgrywek Elite Group drużyn do lat 20.

– Bardzo się cieszę, że PZPN dostrzegł nasze działania i obdarzył nas zaufaniem powierzając nam organizację tego meczu. 14 września podejmiemy decyzję o miejscu jego rozegrania, ustalimy godzinę i zajmiemy się dystrybucją biletów – mówi prezes OZPN-u Tomasz Garbowski.

Zawody z udziałem następców Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo niosą pewne wymogi, którym organizator musi sprostać. Data meczu wskazuje na czwartek, dlatego mecz będzie musiał odbyć się przy sztucznym oświetleniu. – Jestem optymistą i wierzę, że sobie z tym poradzimy. Dodam jeszcze, że reprezentacja Portugalii przyjedzie do Polski kilka dni wcześniej, dlatego musimy zapewnić jej odpowiednią bazę treningową oraz co najmniej czterogwiazdkowy hotel – precyzuje sternik naszego Związku.

Władze OZPN-u natychmiast przystąpiły do działania i już 31 sierpnia nasi przedstawiciele udali się do Rzeszowa na mecz U-20 Polaków ze Szwajcarią. – Pojechaliśmy zobaczyć jak tamtejszy ZPN podszedł do organizacji tego spotkania i zebrać cenne doświadczenie, które pomoże nam w jak najlepszym przygotowaniu opolskiego meczu. Chcemy tak wypromować to wydarzenie, aby było ono piłkarskim świętem na Opolszczyźnie – kończy Tomasz Garbowski.