Komisja ds. futsalu i i piłki plażowej PZPN zleciła Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej organizację finałowego turnieju Pucharu Polski, który odbędzie się wiosną 2018 roku.

To kolejne wyróżnienie naszego Związku i powierzenie mu w ręce prestiżowej imprezy. Przypomnijmy, że OZPN 10 listopada br. był gospodarzem międzypaństwowego meczu reprezentacji U-20 Polska – Portugalia, który odbył się w Kluczborku.

– To tylko kolejne potwierdzenie faktu, ze możemy organizować dobre imprezy. Była piłka na trawie, teraz przed nami wyzwanie halowe – cieszy się prezes OZPN-u Tomasz Garbowski. Jedyną niewiadomą jest na razie miejsce Turnieju Final4.

– Najpierw musimy otrzymać konkretny termin zawodów i sprawdzić plan imprez, tak aby nie kolidował on z rozgrywkami, także innych dyscyplin. Do organizacji aspirują Opole i Nysa, musimy więc spotkać się z włodarzami tych miast i omówić ewentualne szczegóły – wyjaśnia nasz sternik.

Przed Związkiem więc tylko spisanie konkretnej umowy z KFiPP i będzie można zaprosić na krajowy futsal na najwyższym poziomie!

fot. Sławomir Jakubowski.