Fot. Klaudia Golasz

Na boiskach Małejpanwi Ozimek i KS Rajfel Krasiejów rozegrano wczoraj pierwsze dwie kolejki I Turnieju eliminacyjnego o Puchar im. Ireny Półtorak. Reprezentacja OZPN na premierowe punkty musi jednak jeszcze poczekać.

Do rywalizacji w nowym sezonie kadra OZPN dziewcząt do lat 15 przystąpiła bardzo mocno odmieniona względem poprzedniego sezonu.

– Wiele dziewcząt z opolskich zespołów przeniosło się w okresie wakacyjnym do klubów z ościennych województw – tłumaczy trener kadry Sebastian Drozd – Stąd tyle zmian w naszej reprezentacji. Mieliśmy nadzieję, że w tym sezonie będziemy mieć silną kadrę, w pewnym sensie też doświadczoną w rywalizacji międzyzwiązkowej. Tak jednak nie jest i podczas ostatnich konsultacji selekcyjnych musieliśmy skład uzupełnić o zupełnie nowe zawodniczki – dodaje szkoleniowiec.

Trzeba też oddać, że grupa, w której rywalizuje Opolski ZPN jest jedną z najsilniejszych. Rywalem naszej kadry jest m.in. zespół Małopolskiego ZPN-u, czyli ubiegłoroczne mistrzynie Polski. Także i ekipa ze Śląska co roku zajmuje wysokie miejsca podczas rywalizacji turniejowej. Trzecią z kadr jest bardzo wzmocniona reprezentacja Podkarpackiego ZPN-u.

Nie dziwi więc fakt, że opolski zespół musi jeszcze poczekać na pierwsze punkty w tegorocznej rywalizacji. W pierwszym wczorajszym meczu nasz zespół uległ drużynie z Podkarpacia 0:5, w drugim 1:5 z teamem z Małopolski.

– Mimo wysokiego wyniku naprawdę jestem dumny z mojego zespołu – oceniał tuż po ostatnim gwizdku spotkania z Małopolskim ZPN-em szkoleniowiec kadry Adrian Matuszczyk – Wynik na pewno nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Momentami, z mistrzyniami Polski, graliśmy jak równy z równym. Gdybyśmy nie popełnili kilku błędów indywidualnych ten rezultat byłby zupełnie inny. Dlatego widzę potencjał w tym zespole, bo stworzyliśmy z dziewczynami naprawdę bardzo silny mentalnie team. To jest drużyna, w której wszyscy się wspieramy i to nas cieszy – dodaje trener naszej kadry.

Dzisiaj o godzinie 10 rozegrana zostanie ostatnia seria opolskiego turnieju. W Ozimku Opolski ZPN zmierzy się ze Śląskim ZPN-em (do tej pory dwie wygrane – 2:1 z Małopolskim ZPN-em i 3:0 z Podkarpackim ZPN-em). Natomiast w Krasiejowie Podkarpacki ZPN stanie w szranki z ekipą z Małopolski.