W środki kapitan naszej reprezentacji, Adriana Achcińska. Fot. Mirosław Szozda

Komplet publiczności obejrzał towarzyskie zawody reprezentacji narodowych U-19 kobiet Polska-Czechy. Był to pierwszy z dwóch sparingowych meczów obu drużyn zakontraktowanych na Opolszczyznę przez PZPN. Na kameralnym Stadionie Miejskim w Grodkowie w pierwszej połowie nasze reprezentantki radziły sobie całkiem nieźle i momentami były stroną przeważającą. Stuprocentowej okazji jednak nie wypracowały, ale miały swój udział w otwarciu wyniku.

W 36 minucie po rzucie rożnym niefortunnie interweniowała nasza bramkarka, Marta Kazimierczyk i futbolówka dośrodkowana przez Eliskę Dvorakową znalazła się w siatce. Czeszki poszły za ciosem i już następna akcja na prawej stronie dała im podwyższenie prowadzenia, kiedy z bliska trafiła Anna Subrtova. W niczym nie zmąciło to świetnej atmosfery piłkarskiego święta jakie panowało na grodkowskim obiekcie. Tylko w przerwie trochę się zachmurzyło, dla ochłody popadał leki deszczyk, po czym organizatorzy odpalili nie tak często eksploatowane przecież jupitery.

Druga odsłona zmiany rezultatu nie przyniosła, choć nasze zawodniczki bardzo ambitnie dążyły do odwrócenia losów spotkania. Najbliżej, w 63. minucie, była Paulina Filipczak, która trafiła w stojąca między słupkami Oliwie Lukasovą. Dwa razy mocno zakotłowało się pod bramką gości, raz w ogromnym zamieszaniu futbolówka zatrzymała się na nawet słupku, ale szczęście tego wieczora wyjątkowo się od naszych pań odwróciło.

Biało-czerwone rewanż z Czeszkami zagrają już 1 września (niedziela), o godzinie 17.00, na Stadionie Miejskim w Brzegu.

Towarzyski mecz międzypaństwowy U-19 kobiet Polska – Czechy 0:2 (0:2)

Bramki: Kazimierczyk (samob.) 36, Subrtova 39

Polska: Marta Kazimierczyk – Oliwia Silny (84. Natalia Kulig), Alicja Materek (74. Aleksandra Żurek), Wiktoria Zienkiewicz (82. Zuzanna Radochońska), Kinga Kozak (46. Michelle Biskup), Paulina Filipczak (81. Nikola Brzęczek), Adriana Achcińska (k), Katarzyna Kałużna (46. Julia Mularczyk), Alicja Sokołowska (46. Klaudia Homa), Zofia Buszewska, Paulina Tomasik (46. Agnieszka Glinka)

Trener: Nina Patalon

Czechy: Oliwie Lukasova – Tereza Liskova (46. Sara Koloresova), Klara Cyrckova, Aneta Pochmanova (k), Radka Paulenova (46. Barbora Polcarova), Tereza Piskova (46. Katerina Mazrinkova)Tereza Licmanova (61. Denisa Neradova), Anna Sbrtova (46. Alene Peckova), Eliska Dvorakova (61. Jana Zufankova), Aneta Buryanova, Katerina Sramkova (61. Veronika Baumrukova)

Trener: Jan Havratil

Sędzia główny: Ewa Żyła

Widzów 507

Relacja Jacek Nałęcz