dav

W Hotelu da Silva doszło do znaczącego, międzynarodowego spotkania przedstawicieli piłkarskich związków. Opolski Związek Piłki Nożnej gościł bowiem w Opolu delegacje z Niemiec i Ukrainy, które reprezentowały Sachsen-Anhalt i Tarnopol. Gospodarzem wizyty, która odbyła się w dniach 8-10 listopada, był oczywiście przez OZPN, Tomasz Garbowski, z nieodzownym suportem i pomocą wiceprezesa Waldemara Antkowiaka. Wiceprezes OZPN ds. szkolenia i rozgrywek Marek Curyło, a także członek prezydium OZPN, Stanisław Czepiel, dopełnili naszej reprezentacji.

Nasz Związek generalnie pochwalił się stanem posiadania i zaprezentował swój program szkolenia dzieci i młodzieży oraz przedstawił założenia i funkcjonowanie programu Junior Coach oraz Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Prelegentami tych tematów byli trenerzy-koordynatorzy i edukatorzy – Filip Sikorski i Andrzej Konwiński oraz członek zarządu OZPN, Rafał Nocoń.

Mowa była także o wzajemnej współpracy. – Chcemy w przyszłym roku zorganizować zgrupowanie, które objęłoby swym zasięgiem zarówno Niemcy, jaki i Ukrainę, a wszystko odbyłoby się podczas jednego wyjazdu naszych zawodników. Oczywiście w planie mamy także wspólne obozy dla poszczególnych roczników, które w mijającym roku już miały miejsce i przyniosły obu stronom wiele korzyści. Na zakończenie pobytu obu delegacji zaprosiliśmy je na mecz w Kluczborku i uważam, że było to świetne podsumowanie naszych rozmów – mówi prezes Tomasz Garbowski.

Rzeczywiście, kluczborskie spotkanie zadowoliłoby nawet najbardziej wybrednych fanów futbolu. Tam honory domu pełnił marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła. Wcześniej wszystkie delegacje wymieniły się skromnymi upominkami, zwiastującymi jeszcze większe zacieśnienie wspólnych relacji, już w bardzo niedalekiej przyszłości.

dav
rpt
dav
dav