Ruszył coroczny plebiscyt Opolskiego Związku Piłki Nożnej dotyczący rozgrywek Bank Spółdzielczy w Leśnicy IV Ligi Opolskiej. Już w lutym poznamy Piłkarza, Piłkarkę, Młodzieżowca, Sędziego i Trenera 2023 roku. Nagrodę odbierze także strzelec Bramki Roku.

W każdej z tych kategorii nominowanych zostanie trzech kandydatów. W tym roku, ten najlepszy lub najlepsza, zostanie wybrana w trójstopniowym głosowaniu.

Na ogólny wynik laureata lub laureatki złoży się suma punktów przyznanych przez trzy grupy. Pierwszą są kibice opolskiej piłki, którzy zagłosują na naszym koncie na Facebooku – podobnie, jak w latach ubiegłych. Co tydzień w social mediach pojawiać się będzie odpowiednia grafika konkursowa, w kolejności: Piłkarz, Młodzieżowiec, Piłkarka, Trener i Sędzia.

Drugą głosującą grupą będą kluby BS w Leśnicy IV Ligi Opolskiej. Każdy z zespołów otrzyma specjalny formularz do głosowania. I w końcu trzecia grupa – kapituła plebiscytu, złożona z prezesa OZPN Tomasza Garbowskiego oraz przewodniczących poszczególnych wydziałów związku.

Zwycięzcą plebiscytu, w poszczególnych kategoriach, zostanie osoba, która otrzyma najwięcej punktów po zsumowaniu wszystkich głosów.

Ogłoszenie wyników Plebiscytu OZPN oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Gali Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Tą zaplanowano na 10 lutego.