Serdecznie zapraszamy na Finał Wojewódzki Pucharu Polski, który rozegrany zostanie 23 maja, na Stadionie Miejskim w Kluczborku. O trofeum walczyć będą Po-Ra-Wie Większyce i Polonia Głubczyce, a pierwszy gwizdek sędziego Ireneusza Sipiory, który wyznaczony został na arbitra głównego zawodów, zabrzmieć powinien punktualnie o godzinie 19.30.

Tegoroczny finisz pucharowych rozgrywek, to pokłosie bardzo nieoczekiwanego scenariusza walki o to miano. Już w 1/16 z wojewódzkim pucharem pożegnał się ubiegłoroczny triumfator, Ruch Zdzieszowice. W 1/8 z kolei, wyrzucona za burtę została najwyżej sklasyfikowana w ligowych tabelach – Stal Brzeg. Tę fazę przegrał także ubiegłoroczny finalista, LZS Gronowice.

Właśnie ten ostatni poziom rozgrywkowy reprezentować będzie w środę drużyna z Większyc. W tym momencie Po-Ra-Wie zajmuje 9. miejsce w tabeli, lokatę ma na tyle bezpieczną, że nic, tylko skupić się na najważniejszym w historii klubu wydarzeniu. Finalista z Głubczyc stoi wyżej w tym rankingu, choć całkiem niedaleko. Polonia po sezonie przygody z 3 ligą, gra już tam tylko o prestiż, ponieważ okupuje ostatni plac i nic nie uchroni jej przed degradacją.

Wielką, prestiżową imprezę piłkarską na Opolszczyźnie, poprzedzi turniej Orliki na Mundial. Te zawody rozpoczną się już o godzinie 12.30, a rywalizacja młodych piłkarzy toczyć się będzie na obiektach kluczborskiego OSiR-u, w Kampusie Stobrawa. Wezmą w niej udział reprezentacje powiatowe kategorii wiekowej 2007 i młodszych. Finał zmagań zaplanowano ok. godziny 18.00. – Chcemy nawiązać do tradycji finału Pucharu Polski, gdzie wielki finał poprzedzają dzieciaki, walcząc w „Pucharze Tymbarku”, stąd taki pomysł – wyjaśnia Tomasz Wąsiak z działu marketingu OZPN.

Opolski Związek Piłki Nożnej konsekwentnie podnosi rangę pucharowego finału. Wojewódzki zwycięzca, oprócz rzecz jasna Pucharu oraz okolicznościowych medali, otrzyma w tym roku czek na sumę 30 tys. złotych. Przegrany finału zadowolić się będzie musiał sumą trzykrotnie mniejszą, ale to i tak połowa tego, co otrzymał wygrany poprzedniej edycji.

Przedstawicieli mediów oraz dziennikarzy zainteresowanych akredytacją na Finał, prosimy o zgłaszanie danych kontaktowych na adres mailowy Związku: sekretariat@opolskizpn.pl.

Cały mecz ze statycznych kamer oglądać będzie można w internecie. Za realizację przekazu odpowiedzialna będzie firma Promedia S.C., a jej bezpłatny stream znajdziemy pod tym oto adresem: https://www.youtube.com/channel/UC8cxXulEqkZn8nzWYQdjzoA. To kolejny krok do przodu, jeśli chodzi o naszą medialność i dostrojenie Związku do potrzeb naszych odbiorców.

Życzymy wielu pozytywnych wrażeń, emocji oraz czucia atmosfery piłkarskiego święta na Opolszczyźnie!