Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza odwiedził w poniedziałek Opolski Związek Piłki Nożnej w ramach noworocznej serii spotkań w wojewódzkich związkach. Kulesza spotkał się również z władzami miasta Opole i wybrał się na budowę nowego stadionu.

Minęły dwa lata mojej kadencji jako prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, dlatego postanowiłem odwiedzić każdy region kraju, zapoznać się z pytaniami i problemami. Od pierwszego dnia w roli prezesa PZPN w pełni poświęcam się pracy na rzecz polskiej piłki. Jestem również cały czas otwarty na pomysły, sugestie i rozwiązania. Chcę współpracować, jestem dostępny dla całego naszego środowiska. Stąd moja wizyta w Opolu – powiedział Cezary Kulesza.

Spotkanie z Zarządem Opolskiego Związku Piłki Nożnej było jednym z punktów wizyty prezesa PZPN w Opolu. Cezary Kulesza wybrał się również na budowę nowego stadionu. – Robi wrażenie, nawet z zewnątrz. Funkcjonalność tego obiektu jest naprawdę bardzo duża. Do zakończenia inwestycji pozostało niespełna dwanaście miesięcy, więc już niedługo będziemy mieć w Polsce kolejny nowoczesny obiekt piłkarski. Ten widok cieszy oko. Zapewne nie tylko moje, jako prezesa, ale również wszystkich osób związanych z Odrą Opole – podkreślił szef polskiej piłki.

Po wizycie na stadionie prezes Kulesza spotkał się także z władzami miasta i województwa. Podczas rozmów z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim i marszałkiem Andrzejem Bułą nie zabrakło tematów piłkarskich. – Opolska piłka i Opolski Związek Piłki Nożnej rozwijają się bardzo dobrze. Prężnie działa prezes Tomasz Garbowski, który jest też w zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej. To osoba kompetentna, która często zabiera głos. Opolska piłka ma również drugiego przedstawiciela. Jest nim prezes Odry Tomasz Lisiński. To dwóch rzeczników Opolszczyzny w Warszawie – powiedział sternik federacji.

Podczas spotkań nie zabrakło również dyskusji na temat kolejnych miesięcy działalności centrali oraz związków regionalnych. Jedną z możliwości jest np. ponownie goszczenie młodzieżowej reprezentacji Polski na opolskich obiektach. – Na Opolszczyźnie jest bardzo duża liczba kibiców piłkarskich. Niedługo będziecie mieli do użytku nowy, piękny stadion i uważam, że jest duża szansa, że odbędzie się tu mecz którejś z naszych młodzieżowych reprezentacji – zakończył Cezary Kulesza.