To był kawał „meczycha”! Żeby wyłonić triumfatora rozgrywek wojewódzkiego finału Pucharu Polski na stadionie w Chrząstowicach trzeba było spędzić blisko trzy godziny. Swoją próbę wody i ognia przeszły także internetowe łącza, które w końcowej fazie meczu zwyczajnie odmówiły posłuszeństwa. Trudno się temu dziwić, ponieważ transmisja na żywo meczu Stal Brzeg – Polonia Nysa objęła swym zasięgiem rekordową jak na facebook-ową stronę Związku liczbę blisko 40 tysięcy użytkowników.

Pod względem sportowym finałowe zawody były niezwykle zacięte i wyrównane, zaś wynik otworzył się dopiero w… doliczonym casie gry. Później napięcie tylko narastało, aż do serii rzutów karnych, których trzeba było wykonać aż trzy serie. Tegoroczny finał nie był podobny do tych poprzednich, także pod względem organizacyjnym. Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią Covid-19, OZPN zdecydował się na rozegranie finału na kameralnym stadionie w Chrząstowicach. Mimo tego, że środowe zawody obejrzeć mogło zaledwie 150 widzów, to atmosfera piłkarskiego święta udzieliła całej miejscowości, gdyż cześć mieszkańców oglądała mecz zza ogrodzenia.

Zdobywca trofeum od organizatora pucharowych zmagań na Opolszczyźnie otrzymał symboliczny, ale jak najbardziej realny czek na sumę 40 tys. złotych. Drugie miejsce premiowane było nagrodą w postaci 10 tys. Polonię Nysa, która po raz pierwszy w swojej historii sięgnęła po opolski puchar, czeka teraz premierowy występ na szczeblu centralnym i starcie z Górnikiem Łęczna. Obu klubom serdeczne gratulujemy znakomitego widowiska i życzymy powodzenia w dalszej fazie sezonu!

Odnotujmy jeszcze, że wielki finał seniorów poprzedził turniej dzieciaków o Puchar Prezesa OZPN w kategorii Orlików, z udziałem ośmiu zespołów. Tomasz Garbowski wręczył go Akademii Piłkarskiej z Namysłowa, która w finale pokonała swoich rówieśników z Polonii Nysa. Gratulujemy! Później już medialne panowanie i wszelkie stery nad przebiegiem relacji na żywo przejął doskonale znany w pracy w Polskim Radiu Opole Donat Przybylski wspierany – zresztą świetnie – przez trenera koordynatora OZPN, Krzysztofa Joba. Cały zapis studia meczowego oraz pełną relację z Chrząstowic zamieściliśmy poniżej.

Opolski Związek Piłki Nożnej kieruje podziękowania w kierunku Gminy Chrząstowice za przyjęcie wyzwania i świetne wywiązanie się z roli współorganizatora finałowego spotkania oraz dziękuje wszystkim tym, którzy pracowali podczas całego wydarzenia. Współfinansowane było ono przez Samorząd Województwa Opolskiego, za co także serdecznie dziękujemy!

 


Wojewódzki Finał Pucharu Polski

➡️ Rozpoczęcie studia meczowego Wojewódzkiego Finału Pucharu Polski, 5 sierpnia 2020 o godzinie 17.30. Bądźcie z nami on-line 📡! Z pewnością nie ominą Was sportowe emocje ⚽️ spotkania BTP Stal Brzeg vs. KS Polonia Nysa!

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej Środa, 5 sierpnia 2020