2 lutego 2019, Polska - Rosja, Stegu Arena Opole. (Fot. Mirosław Szozda)

Opolski Związek Piłki Nożnej wraz z Urzędem Miasta Opola i Prezydentem Miasta Opola, Arkadiuszem Wiśniewskim, zorganizują mecz eliminacyjny Mistrzostw Europy w futsalu Polska – Czechy.

Polski Związek Piłki Nożnej stosowną uchwałę podjął 21 stycznia br., wyznaczając termin spotkania na 14 kwietnia (środa). Zawody odbędą się oczywiście w opolskiej Stegu Arenie i mamy wielką nadzieję, że już z udziałem publiczności.

Dla reprezentacji Polski w futsalu będzie to druga runda eliminacji UEFA Futsal EURO, które w dniach 19 stycznia – 6 lutego 2022 roku odbędą się w Holandii. Biało-czerwonym do grupy 8. los przydzielił bardzo mocną Portugalię, Norwegię i właśnie Czechy.

W ramach rywalizacji drużyny rozegrają między sobą mecz i rewanż. Dalej zakwalifikują się zwycięzcy grup, a także sześć najlepszych ekip z drugich miejsc. Pozostałe dwie drużyny utworzą pary barażowe (dwa spotkania). Ich termin to październik 2021 roku.

Przypomnijmy, że kadra narodowa A w futsalu stosunkowo niedawno gościła na Opolszczyźnie. Chodzi o dwa towarzyskie starcia z Rosją, które odbyły się zimą 2019 roku, w Opolu i w Nysie.