27.03.2023 WARSZAWA, STADION PGE NARODOWY IMIENIEM KAZMIERZA GORSKIEGO PILKA NOZNA (FOOTBALL) ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY UEFA EURO 2024 ( UEFA EURO 2024 QUALIFICATION ) MECZ ( GAME ) POLSKA - ALBANIA ( POLAND - ALBANIA ) NZ PIOTR ZIELINSKI, PGE NARODOWY WIDOK ILUSTRACJA FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

W 2023 roku w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę na sportowo” kluby piłkarskie mogą ubiegać się o darmowe zaproszenia na mecze wszystkich reprezentacji Polski. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na wydarzenia sportowe na terenie całego kraju.

Największym zainteresowaniem zawsze cieszą się mecze reprezentacji Polski mężczyzn. Mając na uwadze ograniczoną pulę dostępnych biletów w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę na sportowo”, liczba wniosków przekracza dostępne wejściówki.

Tu bardzo ważny jest nasz system scoringowy. W sytuacji, gdy liczba wniosków przekroczy bowiem liczbę dostępnych biletów, PZPN w pierwszej kolejności rozpatrzy wnioski klubów, które zebrały największą liczbą punktów za uczestnictwo w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę na sportowo”.

Klub może otrzymać punkty za udział w wydarzeniu sportowym po przesłaniu do PZPN raportu z wyjazdu. Wprowadza się następującą liczbę możliwych do uzyskania punktów za udział w każdym z meczów:

Reprezentacja A Kobiet – 3 pkt

Reprezentacje U20-21 – 3 pkt

Reprezentacja AMP Futbol – 3 pkt

Reprezentacja A Futsalu – 2 pkt

Reprezentacja Beach Soccera – 2 pkt

Reprezentacje U17-U19 – 2 pkt

Orlen Ekstraliga Kobiet – 2 pkt

Orlen Puchar Polski Kobiet – 2 pkt

AMP Futbol Ekstraklasa – 2 pkt

Fortuna Puchar Polski (mężczyzn) – 1 pkt

Futsal Ekstraklasa – 1 pkt

Ekstraklasa, I Liga, II Liga – 0 pkt

Europejskie puchary – 0 pkt

Zachęcamy do aktywnego kibicowania i zbierania punktów scoringowych!

Więcej o projekcie „Poznaj Polskę na Sportowo” znajdziecie tutaj.