Zakończył się pierwszy z dwóch, realizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej, projektów Junior Coach. Po zaliczeniu kursu są już jego uczestnicy z Prószkowa.

Junior Coach to projekt edukacyjny skierowany do uczniów i młodych piłkarzy, którzy planują w przyszłości zostać trenerami asystentami lub pierwszymi szkoleniowcami piłki nożnej. To tak naprawdę pierwszy krok ku karierze trenerskiej.

W Prószkowie, podobnie jak każdy inny kurs, trwał on 42 godziny. Na zajęciach wszyscy uczestnicy nauczyli się, jak przygotować trening piłkarski, jak poprawnie przeprowadzić rozgrzewkę i dopasować ją do piłkarzy w różnym wieku. Kursanci poznali także podstawowe i zaawansowane przepisy gry w piłkę nożną, dzięki spotkaniu z sędziami. Nie zabrakło także zajęć praktycznych, na których został przeprowadzony trening pokazowy oraz przygotowane zostały poszczególne jednostki treningowe dla wybranych grup wiekowych.

Jeden z kursów Opolskiego Związku Piłki Nożnej właśnie się zakończył. Do grona młodych szkoleniowców dołączyło kolejnych 18 młodych adeptów trenerskiego fachu.

Trwa jeszcze drugi kurs OZPN. Ten odbywa się w Opolu.

Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.