To już drugie w odstępie dwóch miesięcy warsztaty szkoleniowe dla trenerów zorganizowane przez Wydział Szkolenia Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Ciesząca się dużym zainteresowaniem i zdobywająca coraz większą popularność forma szkoleń na dobre przyjęła się w naszym Związku.

Kolejna impreza odbyła się na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Prószkowie. Uczestniczyła w niej grupa 35 trenerów, a zajęcia poprowadził trener UEFA PRO Marek Wanik, na co dzień pracownik Dolnosaksońskiego Związku Piłki Nożnej (Niemcy).

Uczestników przywitał prezes OZPN, Tomasz Garbowski oraz dyrektor Zespołu Szkół im. J. Warszewicza w Prószkowie, Dariusz Sobków. Doskonalenie gry ofensywnej i defensywnej w pojedynkach jeden na jeden, ten temat dominował podczas piłkarskiego sympozjum. Zagadnienie przedstawione zostało zebranym w bardzo przystępny, a co najważniejsze odmienny i bardziej syntetyczny sposób.

Trener Wanik z wrodzoną sobie pasją mówił o wielkim znaczeniu nauczania i doskonalenia gry „1×1”, podkreślając, że jest to ,,sól” piłkarskich umiejętności. Spokój, cierpliwość, ciepło, otwartość i komunikatywność w stosunku do uczestników, jak i grupy, z którą przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne pokazały wszystkim, że można i trzeba robić to w sposób profesjonalny.

Aktywność fizyczna nieodłącznie wiążę się z dużym wysiłkiem energetycznym, wyczerpaniem organizmu, a w związku z tym koniecznym, ale dozwolonym wspomaganiem farmakologicznym i należytą odnową biologiczną – mówił do trenerów Bogdan Tuczapski. Przedstawiciel firmy Sotima, podkreślał rolę oferowanych przez jego firmę specyfików dla sportowców, które na podstawie sponsorskiej umowy, oferuje także OZPN.

Podsumowania całych zajęć dokonał wojewódzki trener edukator, Roman Firlus. Dziękując jego uczestnikom i wykładowcom oraz współorganizatorom za udane warsztaty, życzył wszelkiej pomyślności i wielu sportowych sukcesów podczas trenerskiej pracy.

Kilka obrazków z drugich już w tym roku trenerskich warsztatów ?‍?

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 17 marca 2018

Przygotował Krzysztof Job.