fot. Mirosław Szozda

Choć od XXX. Turnieju o Puchar Przewodniczącego KS OZPN minął już tydzień, to w środowisku sędziowskim nie milkną echa dotyczące wydarzenia, które ściągnęło wiele osób do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku. Zarówno sportowo jak i organizacyjnie turniej stał na bardzo wysokim poziomie o czym przekonali się wszyscy, którzy 9 stycznia zjawili się w arenie zmagań.

Okrągły, bo 30. Turniej był niezwykły. Wszyscy zagrali dla Daniela Szpili i po raz kolejny wsparli akcję „Gramy razem dla Daniela”, którą promujemy od listopada. Sam bohater wydarzenia również uczestniczył w zmaganiach i obejrzał mecz swoich przyjaciół z opolskiego podwórka przeciwko przyjaciołom szczebla centralnego, czyli zaproszonych przez niego samego sędziów.

Mecz VIP, bo tak został określony w harmonogramie turnieju zakończył się wynikiem 1:1. W opolskim zespole wystąpili: Jarosław Klecza, Arkadiusz Przystał, Tomasz Garbowski, Łukasz Wójcik, Paweł Bzdęga, Tomasz Dąbrowski, Władysław Łężny, Tomasz Okaj, Andrzej Buczny i Janusz Zalewski. Trenerem był Ryszard Okaj, a drugim trenerem Janusz Sztonyk.

W drużynie szczebla centralnego zagrali: Albert Różycki, Paweł Malec, Tomasz Radkiewicz, Sebastian Krasny, Sebastian Tarnowski, Waldemar Socha, Sylwester Rasmus, Tomasz Wąsiak i Przemysław Dudek. Towarzyszyli im cały czas Damian Sylwestrzak, Piotr Lasyk, Sebastian Jarzębak, Kornel Paszkiewicz i Marek Opaliński.

O oprawę meczu zadbał nasz eksportowy arbiter Jarosław Przybył, a samo spotkanie w sposób symboliczny rozpoczął Daniel po czym przekazał gwizdek nestorowi opolskich boisk Mieczysławowi Tomszy.

Wszystkim przyjaciołom Daniela, którzy zjawili się na turnieju i wsparli akcję charytatywną bardzo dziękujemy.

Danielowi z całego serca życzymy jak najwięcej zdrowia!