fot. Mirosław Szozda

To będzie pierwsza taka impreza, która poprzedzi pierwszy gwizdek finału wojewódzkiego Pucharu Polski. 22 maja, na Stadionie Miejskim w Kluczborku, o najwyższe trofeum w Związku zagrają LZS Starowice i Stal Brzeg, ale zanim to nastąpi, swój puchar wręczy prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Garbowski. – W ten sposób regionalnie nawiązujemy do najnowszej tradycji PZPN, kiedy przed meczem finałowym Pucharu Polski odbywają się finały turniejów „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Dla każdego uczestnika tej premierowej edycji przeznaczyliśmy upominek, ale oprócz pucharu, nagroda główna niech pozostanie niespodzianką. Młodzi piłkarze mają o co grać, ponieważ już od lipca rocznik 2008 stanie się rocznikiem selekcyjnym przy tworzeniu kadry wojewódzkiej, więc czeka ich nie tylko zabawa, ale też zdrowa rywalizacja sportowa, czego im wszystkim gorąco życzę – mówi sternik OZPN.

Do rywalizacji Orlików przystąpi 12 dziecięcych drużyn, najlepszych na Opolszczyźnie w tej kategorii wiekowej i wyłonionych w trakcie turniejów Bawi Nas Piłka oraz końcowych eliminacji, które odbyły się w Nysie. Na kluczborskim stadionie z pucharową atmosferą w tle, emocje podgrzewać i walczyć o Puchar Prezesa będą: AP Młody MKS Kluczbork, Soccer College Łubniany 2008, NKS Start Namysłów, Spiders Krapkowice, Victoria Chróścice, Soccer College 2009, AP Stal Brzeg, KS Polonia Nysa, MKS Pogoń Prudnik, UKS Hattrick Głuchołazy, Chemik Kędzierzyn-Koźle oraz OKS Olesno.

Orliki swoje spotkania grać będą już od godziny 10.00 (boisko KKS), a szczegółowa rozpiska meczowa i program zawodów znajdują się na dole w załącznikach. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, których zwycięzcy zmierzą się w wielkim finale na płycie głównej (planowany czas to 17.30), zaś arbitrem dziecięcych spotkań finałowych został Jarosław Przybył, nasz opolski „eksportowy” sędzia. Podobnie jak na seniorski finał, wstęp na turniej dzieciaków jest bezpłatny i na obie imprezy serdecznie zapraszamy!

Załączniki