fot. Mirosław Szozda

To jeden z największych turniejów piłkarskich w Europie. Puchar Tymbarku wystartował już po raz 24. Na razie zmagania odbywają się na poziomie gminnym i powiatowym. Te zakończą się 30 kwietnia, później poznamy mistrzów województwa opolskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Obecnie na Opolszczyźnie toczą się rozgrywki w 11 powiatach i w samej stolicy naszego regionu. W niektórych już poznaliśmy zwycięzców, którzy na początku maja przyjadą do Kluczborka na finał wojewódzki. W pozostałych powiatach rozgrywki zakończą się 30 kwietnia. I to nie tylko w naszym regionie, ale w i całym kraju.

Tegoroczny finał w naszym regionie zostanie rozegrany 6 i 7 maja na Stadionie Miejskim w Kluczborku oraz na boisku ze sztuczną murawą tuż obok. W obu dniach turnieje rozpoczną się o godzinie 9:30, a pierwsze gwizdki wybrzmią pół godziny później. Najpierw na murawie kluczborskich boisk pojawią się drużyny dziewczęce i chłopięce U8 oraz dziewczęce U10. Natomiast drugiego dnia gole strzelać będą ekipy chłopców U10 oraz dziewcząt i chłopców U12.

O mistrzostwo województwa opolskiego rywalizować będą dziewczęta i chłopcy w kategorii wiekowych od U8 do U12. Dziewczęce i chłopięce drużyny U10 i U12 będą walczyły o dodatkowe bilety na finały ogólnopolskie, które zaplanowano na czerwiec. Podobnie jak w ubiegłych latach, decydujące mecze zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku już wystartowało lub wystartuje 11 200 drużyn z 99% powiatów z całej Polski. Na Opolszczyźnie akces do zmagań zgłosiło 372 zespołów.

Gra w Pucharze Tymbarku może być początkiem fantastycznej przygody piłkarskiej, a być może i prawdziwej kariery. Idealnymi przykładami takiego rozwoju są reprezentanci Polski, którzy w biało-czerwonych barwach wywalczyli awans na tegoroczne mistrzostwa Europy. Na tej szczególnej liście znajdziemy Bartosza Salamona, Tymoteusza Puchacza, Jakuba Kiwiora, Bartosza Bereszyńskiego, Bartosza Slisza, Damiana Szymańskiego, Jakuba Modera, Piotra Zielińskiego, Sebastiana Szymańskiego, Krzysztofa Piątka i Adama Buksę.

Zwycięska drużyna dziewcząt na zdjęciu z reprezentacją Polski