Dziś i jutro, na boiskach w Ozimku i Krasiejowie, rozegrany zostanie I Turniej eliminacyjny do Pucharu im. Ireny Półtorak. Rywalami kadry prowadzonej przez Adriana Matuszczyka i Sebastiana Drozda będą przedstawiciele Śląskiego, Podkarpackiego i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

W poprzednim sezonie nasza kadra zakończyła zmagania eliminacyjne na 4. miejscu w swojej grupie. W 12 rozegranych spotkaniach podczas 4 turniejów opolankom udało się wywalczyć 8 punktów. Zdecydowanie najlepszymi kadrami okazały się wówczas przedstawicielki Małopolskiego i Śląskiego ZPN-u, które zdobyły, odpowiednio, 24 i 23 punkty.

Obecnie również te trzy reprezentacje WZPN będą rywalami OZPN. Pierwsze spotkania rozpoczną się o godzinie 10. Na boisku KS-u Krasiejów zagra wtedy Śląski ZPN z Małopolskim. Natomiast nasza kadra inauguracyjne spotkanie rozegra na stadionie Małejpanwi Ozimek. Rywalkami – Podkarpacki ZPN. Druga runda turnieju również zostanie rozegrana jeszcze dzisiaj, tyle że o 17. Tym razem nasza reprezentacja zagra w Krasiejowie, a na jej przeciw stanie drużyna z Małopolski.

Ostatnia runda turnieju rozgrywanego w naszym regionie odbędzie się jutro, a początek meczów zaplanowano na 10. Ponownie w Ozimku kadra trenerów Matuszczyka i Drozda zagra ze śląską ekipą.

Harmonogram gier:

PIĄTEK, godz. 10:00 – Śląski ZPN – Małopolski ZPN (Krasiejów, ul. Spóracka 19)

PIĄTEK, godz. 10:00 – Podkarpacki ZPN – Opolski ZPN (Ozimek, ul. Częstochowska 27)

PIĄTEK, godz. 17:00 – Małopolski ZPN – Opolski ZPN (Krasiejów, ul. Spóracka 19)

PIĄTEK, godz. 17:00 – Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN (Ozimek, ul. Częstochowska 27)

SOBOTA, godz. 10:00 – Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN (Krasiejów, ul. Spóracka 19)

SOBOTA, godz. 10:00 – Opolski ZPN – Śląski ZPN (Ozimek, ul. Częstochowska 27)