Fot. Mirosław Szozda

Do ciekawej konfrontacji futbolowej doszło w ostatnią środę w opolskim Centrum Sportu. Szykująca się do towarzyskich meczów z Niemcami kadra Polski do lat 16, rozegrała kontrolny mecz z drużyną U-17 Akademii Odry Opole, czyli o rok starszą.

Na boisku patrząc na postury piłkarzy obu zespołów, różnicy wieku nie było kompletnie widać. Podopieczni trenera Rafała Łasockiego górowali nad gospodarzami pod względem sportowym, ale przede wszystkim byli skuteczni. Świadczą o tym szybko zdobywane gole – dwa padły już na samym początku spotkania – (Kamil Jakubczyk 2 i 7 minuta) i pewna wygrana 5:0 (Jakub Kaczemba 61, 76 oraz Dominik Sarapata 64).

– Ewidentnie czterech goli mogliśmy uniknąć, a goście wiedzieli jak wykorzystać nasze błędy – mówi trener Odry, Tomasz Piwowarczyk. – Zmierzyliśmy się z rywalem, który ma w swych szeregach zawodników, którzy mimo młodego wieku, przecierają się już na seniorskim szczeblu centralnym. Mam na myśli choćby Mateusz Dziewiatowskiego i Cypriana Popielca z Zagłębia Lubin. Obaj zadebiutowali niedawno w 2 lidze – dodaje.

Prawdziwą formę narodowej sprawdzą już 22 i 24 października rówieśnicy z zachodniej granicy. Tu poprzeczka pójdzie zdecydowanie wyżej, kiedy dojdzie do dwumeczu w Brzegu i Opolu.

Niebiesko-czerwoni grupie II Centralnej Ligi Juniorów U-17 z 12 punktami plasują się na 10. miejscu i nie powinni mieć problemów z utrzymaniem. W tym sezonie ograli Chrobrego Głogów, Wartę Poznań, Zawiszę Bydgoszcz, a nawet Lechię Gdańsk.

Zebrał Jacek Nałęcz