Ostatni raz reprezentacja Polski "A" w futsalu gościła w Stegu Arenie 2 lutego 2019 roku, kiedy zmierzyła się z Rosją. (Fot. Mirosław Szozda)

Organizacja wydarzeń piłkarskich rangi międzynarodowej, to w zasadzie już specjalność naszego Związku. Kiedy Polski Związek Piłki Nożnej powierzył nam wraz z Urzędem Miasta Opola „współprodukcję” meczu z udziałem narodowej reprezentacji Polski w futsalu, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że zawody te mogą zadecydować bezpośrednio o tym, kto pojedzie na Mistrzostwa Europy. Takiej stawki mecze międzypaństwowe organizowane na Opolszczyźnie jeszcze w swej historii nie miały.

UEFA Futsal Championship, bo taka jest oficjalna nazwa tej imprezy, grana będzie w dniach od 19 stycznia – 22 lutego 2022 roku, w Holandii. Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu wydawało się, że biało-czerwonym w starciu z Czechami do awansu mógł wystarczyć nawet remis (nie wyższy niż 2:2). To jednak wszystko legło w gruzach. Pełną analizę opcji i zależności wyjazdu na „Euro” dołączyliśmy poniżej. Dodamy tylko, że „nasi” biją się o drugie miejsce w grupie. Tych jest osiem, zaś na „Niderlandy” załapie się sześć najlepszych drużyn z placu nr 2. Zwycięstwo w obojętnie jakich rozmiarach bez cienia wątpliwości prolonguje naszą drużynę do turnieju finałowego i na nie bardzo liczymy.

Ach, gdyby jeszcze w Stegu Arenie – gdyż właśnie tam walczyć będą Polacy – na trybunach mogli zasiąść kibice… W dobie pandemii możemy tylko westchnąć na tę okoliczność i trzymać za naszych futsalistów kciuki przed telewizorami. Spotkanie będzie wyłączone z udziału publiczności, ale bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja TVP Sport. Podobnie było zresztą w przypadku poprzedniej wymiany ciosów z naszymi południowymi sąsiadami, kiedy 9 kwietnia podopieczni trenera Błażeja Korczyńskiego zremisowali w Pradze 3:3.

Dla porządku meczowego raportu dodamy tylko, że zawody w dawnym „Okrąglaku” poprowadzi dwójka arbitrów ze Słowenii, panowie Admir Zahović i Aleś Perić Moćnik, zaś trzecim oficjalnym sędzią będzie nasz rodak Damian Grabowski, podobnie jak sędzia czasowy, Jakub Orliński.

Do boju Polsko!

Rozmowa z trenerem reprezentacji Polski.


Kadra na dwumecz z Czechami: https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacja-fustalu/reprezentacja-futsalu-a/futsal-powolania-na-dwumecz-z-czechami

Ostatnie zdjęcia z treningu w Stegu Arenie: https://www.facebook.com/sportoweopole/posts/3773033296148238

O rywalu słów kilka: https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacja-fustalu/reprezentacja-futsalu-a/futsal-zaczynamy-boj-o-mistrzostwa-europy-pierwsze-starcie-w-pradze-dzis-o-20-201

Tak było w Pradze: https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/mecz/czechy,polska,9168.html

Sytuacja w grupach (Polacy zgromadzili 8 punktów)

Ostatnie mecze eliminacji: https://futsalekstraklasa.pl/aktualnosc/remis-polsce-na-razie-nie-wystarcza?fbclid=IwAR3oowcGkVcrr6YaRVVVXkkB2dJlvTiTsvWff_yK3L6CfdnzHSKUU0dfFLw

Zebrał Jacek Nałęcz