Fot. Mirosław Szozda

Jeden dzień na zakwaterowanie, a później już tylko granie. Opolski Związek Piłki Nożnej był organizatorem turnieju, w którym wystąpiły reprezentacje rocznika 2010 z czterech województw, a który odbył się w dniach 7 i 8 maja.

Oprócz gospodarzy, do rywalizacji przystąpiły zespoły ZPN-ów – Śląskiego, Dolnośląskiego i Małopolskiego. Cztery mecze rozegrano na obiekcie Silesiusa Kotórz Mały, stałej bazie treningowej naszych kadr wojewódzkich oraz dwa na boisku LZS-u Turawa.

Impreza doszła do skutku dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, sponsora kadr wojewódzkich – firmy Bedmet z Opola oraz Zajazdu Jowisz w Turawie, który ugościł zaproszone ekipy i Urzędu Gminy w Turawie.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. W każdym meczu padały gole, a zawodnicy pokazali maksimum swojego rzemiosła. – Ogólnie celem rywalizacji było sprawdzenie umiejętności naszych chłopaków na tle rówieśników z mocnych piłkarsko województw. Jesteśmy podbudowani ich postawą, gdyż w w bezpośredniej konfrontacji zaprezentowali się bardzo dobrze- ocenia występ Filip Sikorski, trener koordynator kadr wojewódzkich.

Imprezę otworzył i zamknął prezes OZPN, Tomasz Garbowski. – Bardzo cieszymy się, że mogliśmy gościć silne reprezentacje ZPN-ów u nas na Opolszczyźnie. Zawodnicy wszystkich drużyn pokazali bardzo dobrą grę w piłkę, sporo było walki, determinacji, zaangażowania, przez co oglądaliśmy emocjonujące widowiska. Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji turnieju, naszym gościom za przyjęcie zaproszenia, a rodzicom zawodników i wszystkim pozostałym kibicom za świetny doping!

Przebieg turnieju śledzić można było na facebook-wej stronie naszego Związku. Tam też zamieściliśmy wszystkie wyniki, strzelców goli dla naszej reprezentacji oraz fotorelacje z meczów drużyny OZPN.

g!