Fot. Mirosław Szozda

Urząd Miasta Opola wraz z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej zorganizują towarzyski mecz międzypaństwowy reprezentacji narodowych U-19 Polska – Anglia. Spotkanie rozegrane zostanie 11 października (piątek) w Opolu, o godzinie 19.00, na Stadionie Miejskim, przy ul. Oleskiej 51. Bilety na to spotkanie kosztować będą 10 złotych, a o sposobie ich dystrybucji oraz o wszelkich ustaleniach organizacyjnych poinformujemy w odrębnym komunikacie. Głównym organizatorem jest oczywiście Polski Związek Piłki Nożnej. Zawody rozegrane zostaną w ramach oficjalnego terminarza FIFA, zatem możemy liczyć na to, że oba zespoły zaprezentują się w swoich najmocniejszych składach.

W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy to już druga wizyta biało-czerwonych na Opolszczyźnie oraz możliwość zobaczenia kolejnej drużyny z Wysp Brytyjskich. 6 września 2019 roku stadion Odry gościł naszą kadrę U-19, która mierzyła się ze Szkocją. Rewanż odbył się trzy dni później w Brzegu. Tym razem porzeczka pójdzie jeszcze wyżej, bowiem Anglicy to jedna z najlepszych drużyn na świecie w tej kategorii wiekowej, Mistrz Europy z 2017 roku.

Informacja o występie biało-czerwonych w naszym mieście poszła w świat za sprawą specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, która odbyła się w opolskim Ratuszu. Wzięli w niej udział prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, naczelnik wydziału sportu UM w Opolu Tomasz Lisiński, prezes OZPN Tomasz Garbowski i rzecznik OZPN Tomasz Wąsiak. Na jej zakończenie prezydent Wiśniewski i prezes Garbowski podpisali specjalny dokument o współpracy podczas organizacji meczu U-19 Polska – Anglia w Opolu.

Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie!