BS IV liga opolska wraca do gry! 18. kolejka zainauguruje oficjalnie piłkarską wiosnę ligową na Opolszczyźnie. Tylko jedno spotkanie odbędzie się w niedzielę. Wszystkie pozostałe mecze pierwszej w tym roku serii gier toczyć się będą w sobotę, 18 marca.

Jak już pisaliśmy, związkowy serwis zamierza otoczyć te rozgrywki specjalną „kuratelą”. Zakładka ROZGRYWKI bezpośrednio odsyła do najistotniejszych informacji z rywalizacji na czwartoligowych boiskach. Przyjemność dalszego buszowania w tym obszarze strony pozostawiamy już Wam, kibicom.

Mamy wielką nadzieję, że w miejscu tym najszybciej na świecie pojawią się wyniki wszystkich spotkań. Od powodzenia tego projektu zależy oczywiście czynnik ludzki, ze szczególnym zwrotem w stronę arbitrów naszych opolskich meczów.

Piłkarsko najciekawiej powinno być na stadionie LZS-u Kup. Rozgrzany już półfinalista Pucharu Polski szczebla OZPN, podejmie wielkiego przegranego ćwierćfinału, Porawie. Goście to jednak wicelider tabeli, a zmagania pucharowe mają swoje prawa.

Do rewanżu „za puchar” dojdzie na stadionie w Głubczycach. Krasiejów przyjął przed tygodniem pięć bramek, strzelił tylko jedną i wydaje się, że zawodnicy KS-u jadą na kolejne ścięcie. Polonia to przecież sama paszcza lwa, Głubczyce przewodzą 4 lidze i obstawienie „u buka” końcowego wyniku tego spotkania, może przynieść nie więcej niż parę groszy.

Ciekawie zapowiada się starcie sąsiadów w tabeli, które odbędzie się w Piotrówce. LZS do końca walczył o możliwość zebrania składu, trenera i wypełnienia wymogów licencyjnych. Ostatecznie pierwszym po Bogu został doskonale znany Takesure Chinyama i to on poskłada miejscowych na bój z Gogolinem.

Nowością będzie obecność naszego reportera na jednym z meczów. Oprócz fotorelacji, spodziewać się można nieco więcej o wybranych przez nas zawodach, ale nie tylko. Szersza prezentacja opolskich klubów, to także jedno z zadań, jakie stawiamy sobie u progu rundy rewanżowej.