W ciągu niespełna dwóch tygodni, trenerzy Marek Duraj i Krzysztof Białek, stanęli przed wyzwaniem oceny piłkarskich umiejętności grubo ponad setki chłopaków urodzonych w roku 2005.

– Z każdej grupy wyłaniamy 12-15 zawodników, którzy będą reprezentować nasz region złożony z trzech powiatów. W samym Opolu (na zdjęciach) przyglądaliśmy się aż 42 kandydatom z powiatów: brzeskiego, opolskiego i miasta Opola. To samo zorganizowaliśmy w Kluczborku, gdzie ocenialiśmy poczynania powołanych z powiatów: oleskiego, namysłowskiego, kluczborskiego. Następna selekcja odbędzie się 11 marca i czeka na nas Głogówek. Tu ocenimy region złożony z powiatów nyskiego, prudnickiego, głubczyckiego oraz drugiego strzeleckiego, krapkowickiego i kędzierzyńsko-kozielskiego – mówi Duraj.

Pierwszym poważnym sprawdzianem wyselekcjonowanych zawodników będzie mecz międzyzwiązkowy z Lubuskim ZPN-em, który odbędzie się 12 kwietnia. Do tego czasu, 19 marca, obaj szkoleniowcy zaproszą wybrańców do Prószkowa i tam puszczą przez 20-osobowe sito wszystkich chętnych.

Dodajmy, że każda selekcja jest nagrywana na kamerze video oraz odbywa się pod okiem koordynatora kadr OZPN-u Filipa Sikorskiego.

fot. pilkaopolska.pl